هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   167   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

انتصابات در وزارت نفت و نیرو


وزارت نفت در دو ماه اخير تغيير و تحولات زيادي را تجربه كرده و پست‌هاي كليدي به مديران جديد سپرده شده است.

نگرانی از تامین گاز مورد نیاز زمستان موجب شد تا اولین تغییرات در بین معاونان وزیر نفت از شرکت ملی گاز ایران آغاز شود. بیژن نامدار زنگنه به استناد ماده پنج قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، حمیدرضا عراقی را به عنوان مدیرعامل و معاون وزیر در امور گاز منصوب كرد.

وزير نيرو در حكم‌هاي ديگر، ركن‌الدين جوادي را به سمت مديرعامل شركت ملي نفت، عباس شعری مقدم را به سمت مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و معاون وزیر نفت، سیدمحسن قمصری را به سمت مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت و محمدعلی عمادی را به عنوان سرپرست پژوهشگاه صنعت نفت ایران منصوب كرد.

گفتني است؛ تعدادي از مديران فوق‌الذكر به عنوان عضو هيات مديره بخش‌هاي مختلف، همچنان در وزارت نفت حضور دارند و از نظرات كارشناسي آنها استفاده خواهد شد.

پيام ساختمان ضمن تشكر و قدرداني از زحمات مديران سابق، اميدوار است در فرصت فراهم شده با همكاري بخش خصوصي از ظرفيت‌هاي موجود صنعت نفت در راستاي توسعه روز افزون اقتصادي كشور استفاده شود.

وزیر نیرو در احکامی جداگانه قائم مقام، معاون امور برق و انرژی، معاون تحقیقات و منابع انسانی و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور را منصوب کرد.

بر اساس اين خبر، ستار محمودی به عنوان قائم مقام، هوشنگ فلاحتیان به عنوان معاون امور برق و انرژی، علی اکبر مهاجری به عنوان معاون تحقیقات و منابع انسانی و حمیدرضا جانباز به عنوان مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور منصوب شدند.

پیش از این به ترتیب علی ذبیحی، محمد بهزاد، علیرضا قاسمی پورافشار و سیدمهدی ثمره هاشمی در سمت های یادشده مشغول فعالیت بودند.

همچنین با حکم حمید چیت‌چیان، همایون حایری خیاوی در سمت مدیرعامل شرکت توانیر ابقا و کیومرث حیدری به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر در امور خصوصی سازی منصوب شدند.

پيام ساختمان ضمن تشكر و قدرداني از زحمات مديران سابق، تحولات جديد وزارتخانه نيرو را به فال نيك مي‌گيرد. اميدواريم در سال‌هاي آينده شاهد فصلي جديد از توسعه همه جانبه صنعت آب و برق كشور باشيم.