هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   167   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

ایجاد انگیزه برای صاحبان خانه‌های خالی


عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: باید برای صاحبان خانه‌های خالی انگیزه سازی شده و به گونه‌ای حمایت شوند که علاقه‌مند به انجام معامله گردند.

علی‌اکبر آقایی درباره احتمال لغو طرح مسکن مهر و جایگزینی طرح دیگری، گفت: در طرح مسکن مهر قیمت زمین از قیمت مسکن حذف شد و مسکن با قیمت متری 300 تا 350 هزار تومان بدون در نظر گرفتن قیمت زمین عرضه شد که البته این نرخ، نرخ متعادلی بود ، از این رو اگر دولت یازدهم می‌خواهد استراتژی جدیدی در تأمین مسکن ایجاد کند ، ناگزیر است طرحی ارائه دهد که قیمت مسکن کمتر از قیمت فعلی مسکن مهر باشد و اگر اینگونه شود، ما نمایندگان مجلس با روی باز از آن استقبال می‌کنیم.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر دولت بخواهند با طرح خود باعث تأثیر قیمت زمین بر مسکن بشود تعادل عرضه و تقاضا به هم می‌ریزد و در نهایت این مهم باعث افزایش قیمت مسکن و آسیب رساندن به قشر کم درآمد می‌شود.

وی در خصوص افزایش سرسام‌آور قیمت مسکن علیرغم اجرای طرح مسکن مهر، گفت : مسکن مهر بخشی از نیاز جامعه است و غیر از دهک‌های اول و دوم که تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند مشکل بقیه جامعه پابرجاست و کسی نمی‌تواند پاسخگوی مشکل مسکن کل کشور باشد.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت : در مورد خانه‌های خالی دولت باید انگیزه سازی نموده و با حمایت از صاحبان این املاک آنها را وارد معامله کند. آقایی قیمت تمام‌شده و محدودیت در خرید و فروش و نداشتن بحران قیمت در مسکن مهر را از مزایای این طرح برشمرد و مشکل دولت در تأمین زیرساخت‌ها همزمان با تکمیل واحدها را از معایب طرح مسکن مهر عنوان کرد.