هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   166   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

صنعت نمایشگاهی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد


گروه معماری و دکوراسیون: صنعت نمایشگاهی یکی از حوزه‌های تأثیرگذار در اقتصاد است و سالانه بیش از 260 میلیون نفر از 100 میلیون مترمربع نمایشگاه‌های دنیا بازدید می‌کنند که صدها میلیارد دلار در آمد نصیب اقتصاد جهانی می‌کند .

محمدجواد قنبری، معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در مراسم افتتاحیه يازدهمين نمايشگاه بین‌المللی صنايع و تجهيزات آشپزخانه در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان گفت:این نمایشگاه با حضور بیش از 200 شرکت داخلی و خارجی از ده کشور آمریکای لاتین، اروپا و شرق آسیا برپاشده و شرکت‌کنندگان آخرین تولیدات و محصولات جدید در این زمینه را به نمایش می‌گذارند تا بتوانند صادرات خود را افزایش داده و بازارهای جدیدی به دست بیاورند و تجربیات و دانش خود را مبادله کنند.

وی افزود:با توجه به ارتقای کیفیت محصولات ایران در حوزه ساختمانی، راه برای شرکت‌های ایرانی باید بیشتر باز شود تا دست‌اندرکاران صنعت ساختمان علاقه‌مند شوند که از محصولات ایرانی بیشتر استفاده کنند و از ورود محصولات بی‌کیفیتی که از شرق آسیا به کشور وارد می‌شود ،جلوگیری شود چرا که کیفیت محصولات ما بر اساس نظر کارشناسان و متولیان این صنف بهتر از کالاهای شرق آسیا و قابل رقابت با کالاهای اروپایی است.

معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در پاسخ به این سؤال که چه چالش‌هایی در صنعت وجود دارد که با وزارت آقای نعمت زاده می‌توان به حل کردن آنها امیدوار بود و وی باید چه اولویت‌هایی را در دوره کاری خود در نظر بگیرد، گفت: به دلیل تخصص گرانقدری که آقای نعمت زاده در این زمینه دارند و تجربیات ارزشمند ایشان، بسیار خوشحالیم که ایشان وزیر صنعت معدن و تجارت شده‌اند.

قنبری اضافه کرد: چون صنعت نمایشگاهی یکی از حوزه‌های تأثیرگذار در اقتصاد است و در دنیا سالانه بیش از 260 میلیون نفر از 100 میلیون مترمربع نمایشگاه‌های دنیا بازدید می‌کنند که صدها میلیارد دلار در آمد نصیب اقتصاد جهانی می‌کند، بنابراین صنعت نمایشگاهی باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

قنبری تاکید کرد: امید ما این است که با روش و منش دولت جدید که اقتصادی تر فکر می‌کند و به مسائل اقتصادی توجه می‌کند، روند بهتری را در برگزاری نمایشگاه داشته باشیم.معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران با بیان اینکه نمایشگاه بین‌المللی تهران در دنیا به عنوان یک سایت استاندارد شناخته شده است، گفت: سطح برگزاری نمایشگاه‌های داخلی را ارتقا داده‌ایم و برای اولین بار در تاریخ برگزاری نمایشگاه‌ها به عدد برگزاری 100 رویداد نمایشگاهی در سال رسیده‌ایم که در گذشته بین 60 تا 65 مورد بود.

وی ادامه داد:در حال حاضر از 200 هزار مترمربع فضای نمایشگاهی بیش از 120 هزار مترمربع فضای مفید نمایشگاهی در اختیار ماست.بنابراین ظرفیت فوق‌العاده ای برای کمک به اقتصاد کشور فراهم آمده است. وی برگزاری 11 دوره نمایشگاه تخصصی حمام، سونا و استخر را در حد نمایشگاه‌هایی که با همین عنوان در کشورهای پیشرفته از جمله انگلیس، آلمان،فرانسه روسیه ژاپن ترکیه امارات برگزار می‌شود دانست و گفت: ایران نیز به همین جایگاهی رسیده که این‌گونه نمایشگاه‌های تخصصی را برگزار کند.