هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   166   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

همه چيز را سياسي نبينيد


گمانه‌زنی درباره انتخاب شهردار بعد از پایان یافتن انتخابات چهارمین دوره شورای شهر تهران به شکل جدی‌تری آغاز شد و هرچه به زمان تشکیل شورای دوره جدید نزدیک‌تر می‌شویم این گمانه‌زنی‌ها قوت بیشتری پیدا می‌کند.اعضای اصولگرا و اصلاح‌طلب منتخب شورای شهر در حال بررسی،‌ رایزنی و برگزاری جلساتی برای به اجماع رسیدن جهت معرفی چند چهره شاخص مرتبط با جریان سیاسی خود هستند.

اعضای شورا علاوه بر اینکه وظیفه سیاست‌گذاری در مدیریت شهری را دارا هستند، وظیفه مهم دیگری مبنی بر انتخاب شهردار را به عهده دارند که این انتخاب زمانی اهمیت مضاعف پیدا می‌کند که قرار باشد شهردار برای کلانشهری مانند تهران انتخاب شود.

در واقع می‌توان گفت برنامه‌ها و مصوبات شورا برای شهر زمانی به بار می‌نشیند که یک شهردار توانمند و شایسته انتخاب شده باشد بنابراین دقت در بررسی گزینه‌های موجود برای این انتخاب سرنوشت‌ساز بسیارحائز اهمیت است چراکه دیگر فرصت تجربه کارها و تصمیمات با آزمون و خطا در تهران وجود ندارد. با یک بررسی ساده می‌توان به این نتیجه رسید که اگر در روند انتخاب شهردار روش‌های علمی و اصولی انتخاب یک مدیر جای خود را به نگاه‌های صرفاً سیاسی و شخصی بدهد، شهر و شهروندان با چالش رو به رو خواهند شد.