هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   166   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

اصلاح قانون نظام مهندسی

گروه ساخت و ساز: نظام مهندسی به عنوان بزرگ‌ترین تشکل صنعت ساختمان نقش بسیار حساس و تعیین‌کننده‌ای در ارتقای کیفیت ساخت‌وساز دارد و اگر به جایگاه اصلی خود که در قانون تعریف‌شده برسد، می‌توان روزهای بهتری برای صنعت ساختمان متصور بود. پس از اینکه سید مهدی هاشمی، رئیس نظام مهندسی ساختمان کشور به مجلس شورای اسلامی راه یافت و در حال حاضر ریاست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارد، اتفاق خوش دیگری برای نظام مهندسی رقم خورد. انتخاب عباس آخوندی که عضو شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان است، می‌تواند دستاوردهای خوبی برای جامعه مهندسی به همراه داشته باشد. پیام ساختمان برای اطلاع مسئولان به ویژه وزیر راه و شهرسازی و همچنین مخاطبان نشریه، سراغ روسای نظام مهندسی استان‌ها رفته تا انتظار آنها از دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی را انعکاس دهد.

حضور مغتنم آخوندي

بهرام چاوشی، رئیس نظام مهندسی استان آذربایجان شرقی در این رابطه به خبرنگار پیام ساختمان گفت: با توجه به اینکه قانون نظام مهندسی ساختمان در زمان وزارت دکتر آخوندی بر مسکن و شهرسازی نوشته شده است و با توجه به حضور موثر وی در نظام مهندسی ساختمان و اطلاعات بسیار مفیدی که نسبت به مسائل سازمان دارند، ‌حضور ایشان به عنوان وزیر راه و شهرسازی بسیار مغتنم خواهد بود. وی افزود: اعتقاددارم ایشان در شرایط حاضر با توجه به شناخت مطلوبی که از قانون دارند، لازم است نسبت به اصلاح و بازنگری آن اقدام کنند تا شاهد پویایی بیشتر نظام مهندسی و ارتقای کیفیت ساخت‌وساز باشیم.

چاوشی خاطرنشان کرد: معمولاً اختلاف‌هایی بین نظام مهندسی و شهرداری‌های استان‌های مختلف وجود دارد که خوشبختانه در استان ما این مسئله کمتر اتفاق می‌افتد اما به طور کلی می‌توان این مسائل را از طریق استانداری‌ و همچنین معاونت عمرانی استان‌ها پیگیری کرد و زمینه‌های ایجاد تعامل هرچه بیشتر بین نظام مهندسی و شهرداری‌ها را فراهم آورد و به طور قطع وزیر راه و شهرسازی در ایجاد این ارتباط نقش کلیدی و تعیین‌کننده‌ای دارد.

رئیس نظام مهندسی استان آذربایجان شرقی در پایان گفت: قانون همه چیز را مشخص کرده و اگر تمام مجموعه‌ها به قانون تمکین کنند، شاهد بروز اختلافات در بین سازمان‌ها نخواهیم بود.

تجميع خدمات فني - مهندسي

علی پزشکی، رئیس سازمان نظام مهندسی استان اصفهان در این رابطه به خبرنگار ما گفت: آقای آخوندی فردی دانشگاهی و متخصص در زمینه راه و شهرسازی هستند که قطعاً می‌توانند در ارتقای جایگاه نظام مهندسی بسیار موثر واقع شوند چرا که ایشان هم در نظام مهندسی ساختمان استان تهران و هم در شورای مرکزی سازمان حضوری فعال داشته‌اند.

وی اضافه کرد: مسائل و چالش‌های پیش روی سازمان بیشتر به دو موضوع برمی‌گردد؛ اولین موضوع اصلاح قانون است چرا که زمان زیادی از تدوین قانون نظام مهندسی گذشته است . مسئله دوم تجمیع خدمات فنی- مهندسی در بخش‌های مختلف است. منظورم از تجمیع این است که ارگان‌های مختلفی متولی مباحث فنی و مهندسی و مقررات ملی ساختمان هستند که در این بین شهرداری‌ها، استانداری‌ها، شورای برنامه‌ریزی استان، کمیسیون ماده پنج، دفاتر فنی استانداری و موارد مشابه در ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها نقش دارند و به همین خاطر چندگانگی‌هایی در رابطه با اجرای مقررات ملی ساختمان مشاهده می‌شود.

پزشکی ادامه داد: این خدمات باید تجمیع شود و هدف‌گذاری در این رابطه باید به گونه‌ای باشد که برخی از ارگان‌ها که نباید متولی باشند، کنار بروند و این وظیفه به نظام مهندسی ساختمان واگذار شود. به طور مثال در حال حاضر بحث ممیزی انرژی و صدور برچسب انرژی در ساختمان مطرح است. جالب است بدانید؛ در سطح کشور خبر می‌رسد که بنگاه‌های مشاور املاک به دنبال اخذ مجوز برای این کار هستند و این نشان می‌دهد که ما هنوز جایگاه‌ها را به خوبی تعریف نکرده‌ و نوعی به‌هم‌ریختگی را شاهد هستیم.

رئیس نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان اضافه کرد: نظام مهندسی در تدوین مقررات ملی ساختمان نقش ندارد و بیشتر باید مجری مقررات ملی ساختمان باشد.

اجراي كامل قانون

سعید غفرانی،رئیس سازمان نظام مهندسی تهران هم در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان با اشاره به اهمیت اجرای قانون گفت: تمام خواسته ما اجرای کامل قانون است چرا که در این صورت همه چیز در جای خودش قرار می‌گیرد و تمام توقعات ما برآورده می‌شود. وی افزود: اعتقاد ندارم که بندهایی از قانون نظام مهندسی در تقابل با شهرداری است، معتقدم به فراخور زمان برخی از مباحث آن باید به‌روز شود تا پاسخگوی نیاز جامعه حال و حاضر باشد.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه ارزیابی شما از حدود و اختیارات نظام مهندسی چیست، گفت: حدود و اختیارات نظام مهندسی باید بیشتر شود. هراندازه که اختیارات افزایش یابد، شاهد ارتقای کیفیت بالاتر ساختمان ساخت‌وساز خواهیم بود. غفرانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعرفه خدمات مهندسی بسیار پایین است و لازم است تا در رابطه با حق‌الزحمه مهندسان ناظر بازنگری صورت پذیرد؛ ضمن اینکه به تناسب افزایش دستمزدها باید ترتیبی اتخاذ شود که مهندسان هم کارشان را به نحو احسن انجام دهند.

اتحاد نظام‌هاي مهندسي

محمدحسین آیت‌اللهی، رئیس نظام مهندسی ساختمان استان یزد هم در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان گفت: مشکل عمده عوامل اجرایی، عملیاتی کردن قانون نظام مهندسی است و در این زمینه بسیاری از استان‌ها مشکلات عمده‌ای با شهرداری و شورای شهر دارند.

وی افزود: نکته دومی که لازم است به آن اشاره کنم اتحاد نظامات مهندسی برای حفظ محیط‌زیست است. واقعیت این است که اگر با روند کنونی پیش برویم ، محیط‌زیست ما وضعیت بغرنجی خواهد داشت و اینجاست که همکاری و همدلی بین نظام‌های مهندسی و همچنین هفت رشته نظام مهندسی معنا می‌یابد. اگر کارها با محوریت محیط‌زیست انجام شود،‌ ترافیک حساسیت بیشتری نسبت به کار خود به خرج می‌دهد. مکانیک، معماری و تأسیسات برقی و مکانیکی که هر کدام با محیط‌زیست در ارتباط هستند، عملکرد بهتری خواهند داشت. البته برای ایجاد اتحاد مذکور، وزارت راه و شهرسازی باید دست به کار شود.

آیت اللهی ادامه داد: حفظ محیط‌زیست با توجه به شرایط و اقلیم هر استان متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال یزد،یکی از اقلیم‌های شکننده در بحث آلودگی است و باید تدابیر ویژه‌ای برای آن در نظر گرفته شود. وی خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم که تأمل کافی در رابطه با دستمزد مهندسان ناظر صورت نگرفته است که باید بازنگری شود و وزارت راه و شهرسازی در رأس این کار است.

پایان تراكم فروشي

شهریار مشیری، رئیس سازمان نظام مهندسی استان هرمزگان می گوید: برای آقای آخوندی به عنوان کسی که به مشکلات و چالش‌های نظام مهندسی آشنایی لازم را دارد، آرزوی توفیق دارم و امیدوارم به وضعیت نابه‌سامان شهرسازی که از حیطه وزارت راه و شهرسازی خارج‌شده و به دست شهرداری افتاده و در حال حاضر دست به فروش تراکم می‌زنند، خاتمه دهد. باید ساخت‌وساز ما هم به شیوه کشورهای توسعه‌یافته پیش برود و جلوی دلال‌بازی گرفته شود.

وی افزود: وزیر راه و شهرسازی باید از دولت بخواهد مصالحی که توسط دولت تولید می‌شود، بدون سود در اختیار سازندگان قرار گیرد و به دنبال منافعی در این بخش نباشد تا از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها به دلیل گران شدن مصالح جلوگیری شود. نیاز است که آقای آخوندی با وزارت کشور جلسه‌ای داشته باشند تا صدور پروانه ساختمان از دست شهرداری خارج شود.

مشیری معتقد است: صدور پروانه را می‌توان به اداره‌ای زیر نظر وزارت راه و شهرسازی واگذار کرد و مردم پول حاصل از عوارض صدور پروانه را به حساب شهرداری بریزند. به نظر من نظام مهندسی استان‌ها بهترین انتخاب برای صدور پروانه هستند. وی با بیان اینکه قانون نظام مهندسی ساختمان باید اصلاح شود، گفت: یکی از عمده‌ترین مشکلات قانون نظام مهندسی این است که مهندسان تنها می‌توانند بر پروژه‌های ساختمانی خصوصی نظارت کنند. اگر نظارت بر ساختمان در راستای اعمال مقررات ملی ساختمان است، نباید بین بخش خصوصی و دولتی تفاوت وجود داشته باشد. مشیری ادامه داد: به نظر بنده وزیر راه و شهرسازی نباید وارد کارهای نرخی مانند حق‌الزحمه مهندسان ناظر شود.

استقلال نظام مهندسي

غلامحسین الله دادی، رئیس سازمان نظام مهندسی استان مرکزی با بیان اینکه نظام مهندسی ساختمان به آقای دکتر آخوندی به دلیل اینکه از اعضای نظام مهندسی ساختمان بوده‌اند، افتخار می‌کند، گفت: امیدواریم که نظام مهندسی ساختمان را به جایگاه واقعی‌اش برساند. قانون نظام مهندسی در دوره‌ای که ایشان وزیر مسکن و شهرسازی بودند، نوشته شد و لازم است تا خود ایشان این قانون را اصلاح و بازنگری کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان مرکزی خاطرنشان کرد: آقای آخوندی باید در جهت استقلال نظام مهندسی از وزارت راه و شهرسازی تلاش کند تا و دست نیروهای غیرمتخصص را از ساخت‌وساز کوتاه شود. دکتر آخوندی می‌دانند که اگر ما بتوانیم فقط یک سال به عمر مفید ساختمان در کشور اضافه کنیم، میلیاردها دلار در منابع ملی صرفه‌جویی و ارزش آفرینی کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی باید صنعتی سازی را در اولویت کار قرار دهد، گفت: نیازهای جامعه نسبت به گذشته متفاوت شده و علاوه بر این جمعیت جوان ما نیاز مبرمی به تولید مسکن دارند، بر این اساس لازم است صنعتی سازی در ساخت و سازهای شهری ما هم به جایگاه مطلوبی برسد.

الله دادی خاطرنشان کرد: تعرفه خدمات فنی- مهندسی در کشور ما تقریباً رایگان است. به عنوان مثال دستمزد یک مشاور املاک بدون تخصص و تعهد با دستمزد مهندسان ناظر قابل‌مقایسه نیست. در بهترین حالت مهندسان ناظر به ازای هر مترمربع ساختمان4 هزار تومان حق‌الزحمه دریافت می‌کنند حال آنکه قیمت هر مترمربع ساختمان و سودی که به واسطه آن عاید سازنده‌ها و مالکان می‌شود، سرسام‌آور است.

تفويض اختيارات

علی حیدرعبدی‌پور، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان هم در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان ضمن تشکر از رئیس‌جمهور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خاطر انتخاب شایسته دکتر آخوندی به وزارت راه و شهرسازی گفت: مهم‌ترین حرکتی که در دوره ششم نظام مهندسی با همکاری شخص وزیر مطرح است، تغییر و اصلاح بسیاری از مواد قانونی نظام مهندسی است که متناسب با نیاز جامعه نیست. علاوه بر این قوانین نظام مهندسی که با عمری بیش از 15 سال به عنوان دستورالعمل سازمان به شمار می‌آید و کلیه شیوه‌نامه‌ها و نظام‌نامه‌ها از این قانون نشئت می‌گیرند، پاسخگوی مطالبات گسترده اعضای سازمان نیست و امیدواریم با همکاری شخص وزیر و مجموعه ذی‌ربط ایشان از یک طرف و همچنین هیئت‌های استانی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی از طرف دیگر این اصلاح و بازنگری صورت گیرد.

عبدی‌پور با بیان اینکه از شخص وزیر انتظار می رود بخشی از امور ادارات راه و شهرسازی را به نظام‌های مهندسی استان‌ها تفویض کند، گفت: امیدوارم با واگذاری بخشی از اموراتی که به طور مستقیم به نظام‌های مهندسی مربوط است و در بسیاری موارد به ادارات راه و شهرسازی سپرده شده است، قید و بندهای اداری به حداقل برسد. وقت زیادی از سازمان‌ها صرف ارتباط با ادارات راه و شهرسازی می‌شود و انتظار ما این است که ضمن قبول اینکه نظارت عالی به عهده این ادارات باشد، خواستار انجام امور سازمان، توسط خود سازمان نظام مهندسی هستیم.

وی در مورد حق‌الزحمه مهندسان ناظر هم گفت: با توجه به اقدامات ارزنده‌ای که در دوره پنجم شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان افتاده است، انتظار ما این است که حق‌الزحمه مهندسان ناظر در تمامی استان‌ها با توجه به مسئولیت‌های یکسانی که وجود دارد، یکسان شده و ملاک عمل، اعلام شورای مرکزی باشد و شاهد دخالت گروه‌هایی غیر از شورای مرکزی و تأیید وزارتخانه نباشیم.

ايجاد روابط بهتر شهرداري و نظام مهندسي

هادی الماسی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان هم در این رابطه به خبرنگار پیام ساختمان گفت: با توجه به سوابق و تخصصی که ایشان در وزارت راه و شهرسازی دارند ،انتظار داریم که قانون نظام مهندسی را ویرایش و اصلاح کنند. این قانون حدود سال 1375 تصویب‌شده و در حال حاضر کارایی ندارد. انتظار دیگر ما این است که ایشان در ارتقای جایگاه نظام مهندسی کشور به عنوان بزرگ‌ترین NGo تخصصی با بیش از 300 هزار عضو تلاش کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اختلاف‌هایی بین نظام مهندسی و شهرداری در بسیاری از نظام مهندسی استان‌ها، وجود دارد، لازم است ایشان در جهت ایجاد روابط مطلوب قدم‌های مطلوبی بردارند.

ايجاد حق رأی در كميسيون‌ها

محمدرضا حبیبی، رئیس نظام مهندسی ساختمان استان کرمانشاه با بیان اینکه امیدواریم با حضور آقای آخوندی به عنوان فردی که آشنا به قوانین نظام مهندسی هستند، دامنه فعالیت نظام مهندسی گسترده‌‌تر شود، گفت: نظام مهندسی در بسیاری از کمیسیون‌ها و کمیته‌ها حق رأی ندارد و فقط نقش مشاور را بازی می‌کند.امیدواریم که این موضوع حل شود؛ ضمن اینکه انتظار داریم تمام مراحل و امور ساخت و سازهای شهری از مجرای سازمان انجام شود چرا که در بسیاری از موارد شهرداری به راحتی نظام مهندسی را دور می‌زند.

وی در مورد قانون نظام مهندسی ساختمان هم گفت: با توجه به اینکه نیاز جامعه به طور مداوم در حال تغییر است قوانین هم نیازمند اصلاح و بازنگری هستند و چه خوب است قوانینی که در زمان ایشان تدوین و تصویب شد، به دلیل اشرافی که بر قوانین دارند، مجدد بازنگری شود.

پایبندي به قانون

حسین پوراسدی، رئیس نظام مهندسی ساختمان استان فارس نیز به خبرنگار پیام ساختمان گفت: خواسته ما پای‌بندی کامل به قانون نظام مهندسی است. به نظر من اگر چارچوب کامل قانون رعایت شود، قانون نظام مهندسی تنها نیازمند اصلاحات کوچک خواهد بود. آقای دکتر آخوندی اعتقاد ویژه‌ای به تشکل‌های صنفی و حرفه‌ای دارند و بی‌شک حضور ایشان روزهای خوبی را برای نظام مهندسی رقم می‌زند.

وی اضافه کرد: قانون نظام مهندسی مربوط به زمانی است که تعداد اعضای ما تا این حد زیاد نشده بود. بنابراین مشکل تقسیم کار کمتری وجود داشت و در حال حاضر به دلیل افزایش اعضاء و تقسیم کار جدید باید اقدامات نظام‌مندی صورت بگیرد.

پور اسدی گفت: یکی از اساسی‌ترین مشکلات ما مواجهه غیر متوازن بخش‌های مختلف در مواجهه با نظام مهندسی است و اگر در برخی موارد از جمله کنترل کیفیت ساختمان، استقلال نظام مهندسی حفظ شود، شاهد ارتقای کیفیت ساخت‌وساز خواهیم بود.

تركيب شوراي مركزي عادلانه شود

احد محمدی، رئیس سازمان نظام مهندسی زنجان با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی ما پایبندی به قانون از طرف سازمان‌های دیگر در رابطه با قانون نظام مهندسی است، گفت: امیدوارم با حضور آقای دکتر آخوندی این قانون به طور کامل اجرا شود.

وی افزود: بحث مغفول مانده "طرح و ساخت" از جمله اصول بسیار مهم است. بر اساس این طرح، طراحی و ساخت باید به طور کامل به نظام مهندسی ارجاع داده شود و نظام مهندسی تولیت آن را بر عهده بگیرد. همچنین انتظار داریم ترکیب شورای مرکزی که معرفی می‌کنند به گونه‌ای باشد که تمام استان‌ها را در برگیرد.

محمدی گفت: با توجه به اینکه هر قانونی بر اساس نیازی تعریف می‌شود، در طول زمان نیازمند اصلاح و بازنگری است. قانون نظام مهندسی و همچنین مقررات ملی ساختمان از این قاعده مستثنی نیستند.وی در پایان خاطرنشان کرد: الآن شهرداری نظام مهندسی را به عنوان یک مزاحم می‌بیند و لازم است که دکتر آخوندی تعادل مثبتی بین شهرداری و نظام مهندسی ایجاد کند.