هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   166   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

بهره‌برداری از دو تقاطع بزرگراه آزادگان


تقاطع غیر همسطح بزرگراه سعیدآباد با بزرگراه آزادگان و همچنین محور احمدآباد مستوفی با بزرگراه آزادگان ، صبح امروز با حضور شهردار تهران بهره‌برداری شد.

دکتر مازیار حسینی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مراسم افتتاح این دو پروژه گفت : بهره‌برداری از این پروژه‌ها ، نه تنها منطقه 18 را از بن بست خارج کرد بلکه تأثیرات فرامنطقه ای و ملی بسیاری در عملکرد ترافیکی بزرگراه ترانزیتی آزادگان نیز بر جای می‌گذارد و با کاهش طول مسیر، کاهش مصرف سوخت را نیز به دنبال دارد . وي افزود: با احداث تقاطع غیر همسطح محور احمدآباد مستوفی با بزرگراه آزادگان ،آخرین تقاطع همسطح این بزرگراه که ناایمنی بسیاری ایجاد کرده بود برچیده شد و این بزرگراه از ابتدا تا پایان ، بدون وجود نقطه ناایمن تحویل شهروندان شد.

حسینی همچنین از همکاری بی‌دریغ همه اعضای شورای سوم شهر تهران در اجرای پروژه‌های زیربنایی قدردانی کرد.

بر اساس این گزارش ، تقاطع غیر همسطح بزرگراه آزادگان با بزرگراه سعیدآباد که تأمین مجموعه دسترسی‌ها در تمام جهات ترافیکی آن پیش‌بینی‌شده است ، نه تنها ارتباط بزرگراه آزادگان با بزرگراه سعیدآباد و مجموعه معابر منتهی به آن را برقرار می‌کند بلکه کمربندی جنوب پایتخت را به آزادراه تهران - ساوه پیوند می‌دهد. همچنین بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح محور احمدآباد مستوفی با بزرگراه آزادگان نیز سبب کاهش زمان سفرهای برون‌شهری پایتخت و برخی از شهرستان‌ها و مراکز اقماری استان تهران شده و با حذف گردش‌های اضافی در بزرگراه آزادگان از حجم ترافیک در این معبر ترانزیتی می‌کاهد.