هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   166   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

وزیر قول تکمیل داده است


عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به لزوم تداوم مسکن مهر ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد، گفت: ورود دولت به بخش ساخت و ساز از ابتدا نادرست بود، چراکه دولت هیچگاه نباید بنگاه سازنده باشد، اما با این وجود اگر قرار است دولت نیز مسکن گران قیمت را در اختیار مردم قرار دهد چه فرقی میان دولت و بنگاه‌های معاملاتی وجود دارد. که املاک با قیمت‌های نجومی در اختیار مردم قرار می‌دهند.

محمد دامادی ، با اشاره به اینکه وزیر راه و شهرسازی قول تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مسکن مهر را داده است، گفت: هرچند نمایندگان مجلس نیز در مورد نحوه اجرای طرح مسکن مهر اعتراض و انتقاداتی دارند، اما این امر هیچگاه به منزله پاک کردن صورت مسئله نیست که از کل این طرح چشم پوشی شود. وی تصریح کرد: پروژه مسکن مهر از ابتدا برای اقشار کم درآمد جامعه پایه ریزی شد، لذا در این طرح باید تدابیری اتخاذ شود که به این اقشار جامعه آسیبی وارد نشود.

عضو کمیسیون عمران مجلس، خاطر نشان کرد: بسیاری از پروژه‌های مسکن مهر هنوز نیمه کاره مانده و تکمیل نشده است، در صورتی که مردم مبالغ زیادی به دولت پرداخت کرده‌اند، لذا صرف نظر کردن کلی و اساسی از طرح مسکن مهر توسط دولت فعلی امکان پذیر نیست.