هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   165   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تولید عایق حرارتی نمای ساختمان


محققان یک شرکت پیشرو در فناوری جهانی موفق به عرضه نوعی عایق حرارتی به بازار شده‌اند که برای عایق‌سازی پشت بام و نمای ساختمان مناسب است، به طوری که هم از نظر ظاهری زیباست و هم با حفظ انرژی، موجب کاهش مصرف انرژی در ساختمان می‌شود.

محصول جدید شرکت «Industrial Nanotech» موسوم به Nansulate(R) Vinyl Fresh یک پوشش مبتنی بر لاتکس، بور و آب است که ظاهری شفاف دارد و موجب تغییر ظاهر پوشش کهنه و قدیمی پشت بام‌ها می‌شود. از مزایای این پوشش جدید می‌توان به مقاومت آن در برابر زرد شدن در اثر تابش پرتو فرابنفش اشاره کرد. از دیگر مزایای این پوشش مقاومت آن در برابر رطوبت و قارچ است.

«فرانچسکو کرولی» از مدیران این شرکت گفت: تیم تحقیقاتی ما در سراسر کشور آمریکا با سازندگان ساختمان و شرکت‌های مجری عایق‌کاری پشت بام صحبت کرده‌اند تا این محصول جدید را به آنها معرفی کنند. مقاطعه‌کاران ساختمانی و شرکت‌های ساختمان‌سازی که از این محصول استفاده کرده‌اند، پاسخ مثبتی از آن گرفته‌اند.

وی با بیان این که برای بازاریابی ما روی بازار پلیمرهای وینیلی ساختمانی متمرکز شدیم، افزود: نتایج بررسی‌های ما نشان داد که در سال 2011 مصرف این پلیمرها در بخش ساختمان رشد 33 درصدی داشته است. همچنین ما دریافتیم که پلیمرهای وینیلی اصلی‌ترین ماده مورد استفاده در نمای خارجی خانه‌ها در آمریکا است. یکی از الگوهايي که ما به ثبت رسانده‌ بودیم، می‌توانست در این بازار مورد استفاده قرار گیرد به همین دلیل روی تجاری‌سازی این الگو و تولید محصول کار کردیم. یکی از مزایای این محصول آن است که نیاز به شستشوی زیاد ندارد و به صورت درازمدت تمیز باقی می‌ماند و همچنین از گزند پرتو مخرب فرابنفش در امان است.