هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   165   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

بهترین هتل های سال 2013


گروه معماری ودکوراسیون: سال گذشته حدود هزار هتل جدید در سطح جهان افتتاح شد. ما تعدادی از آنها را از 57 کشور جهان گلچین کرده‌ایم تا بهترین آنها را شناسایی کنیم. فهرست ما را پیگیری کنید.

هاب پورتنو (Hub Porteño) در بوئنوس آیرس آرژانتین

این هتل 11 اتاقه در شهرک ریکولتا با رستوران و تراس های مسقف پر از گل و گیاه توسط بعضی از بزرگ‌ترین خانواده‌های این کشور حمایت می‌شود. سبک این هتل بیشتر اعیانی است و زیاد مدرن نیست. فضاهای داخلی آن صمیمی است و چوب‌ها و گل و گیاه جنگل‌های آرژانتین در این هتل دیده می‌شوند. اتاق‌های سلطنتی این هتل دارای پرده‌های نخی و نازک، مبلمان چرم عاجی و آنتیک های گلچین شده و کمیاب هستند.

اوما پوناکا (Uma Punakha) در دره پوناکا، بوتان

گریزگاهی 11 اتاقه در کنار رودخانه موچو در مرکز بوتان با مناظری از مزارع برنج و معبد خامسوم یولی نامگای و قله‌های هیمالیا، این هتل را تبدیل به قلعه‌ای به سبک قلعه‌های قرن هفدهم و یکی از جاذبه‌های اصلی این کشور کرده است. بام‌های کاشی‌کاری شده سنتی، دکوراسیون چوبی راحت داخل و لحاف‌های سفید از ویژگی‌های دیگر این هتل هستند. اتاق‌های این هتل به دور حیاط مرکزی قرارگرفته‌اند و پنجره‌های سقف تا کف امکان لذت بردن از مناظر زیبای بیرون را فراهم می‌کنند.

هتل 12 در هنگشان (Twelve at Hengshan) شانگهای، چین

این هتل بزرگ و لوکس 171 اتاق، دو رستوران و فضاهای مختلف برای برگزاری جلسه دارد. نمای این هتل 5 طبقه که دور حیاط بیضی شکل آرامی قرار گرفته است، از 20 هزار کاشی سفالی ساخت ایتالیا تشکیل شده است. فضاهای داخلی آن نیز به سبک چینی دکور شده است.

کازا سان آگوستین (Casa San Agustín) در کارتاجنا، کلمبیا

سه ساختمان سفید سبک استعماری با 30 اتاق و سوئیت برای مهمانان در مرکز تاریخی کارتاجنا واقع شده است. جزئیات آن شامل دیوارهای سنگ مرجانی، کاشی‌های حمام که با دست نقاشی شده‌اند و دیوارنقش های 300 ساله در کتابخانه می‌شود.

هتل پالاسیو استورکا (Palacio Astoreca Hotel) در والپاریزو، شیلی

این خانه اربابی 23 اتاقی نوسازی شده مجاور موزه هنرهای زیبا و پازیو یوگوسلاوو در محله سرو الگره (که به خاطر خانه‌های اربابی قرن نوزدهمی و آسانسورهای جالب قدیمی‌اش معروف است) قرار دارد. تجهیزات و امکانات هتل عبارتند از: کافه پیانو، اسپا با استخر آب گرم، رستوران استثنائی با سرآشپز درجه یک، سرجیو باروسو در شهری با معماری رنگارنگ، این خانه اربابی سبک ویکتوریا با نمای زیبای آجری و ... متمایز شده است.