هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   165   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

جشنواره و نمایشگاه خانه رویایی من


اگرچه طراحی داخلی در کشور ما هنوز به خوبی جای خود را باز نکرده است و هرچند طی چند سال اخیر قدم‌های بسیار مثبتی در این زمینه برداشته‌شده ولی کافی نیست و می‌بایست اقدامات دیگری همچون به‌کارگیری متخصصان امر طراحی در پروژه‌های دولتی و انجام اقدامات موثر برای شناسایی و بنیان نهادن رشته تحصیلی طراحی داخلی در بعضی از دانشگاه‌های معتبر کشور و شناسایی برندهای باکیفیت متناسب با فرهنگ ایرانی و برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های مرتبط با دکوراسیون انجام گیرد. در سال‌های اخیر بسیاری از نمایشگاه‌های حوزه طراحی داخلی آنچنان نتوانستند در این عرصه تأثیر فرهنگی داشته باشند که دلیل عمده آن را نیز باید در هدف برگزاری نمایشگاه‌ها جستجو کرد. بسیاری از برگزارکنندگان نمایشگاه به بار اقتصادی توجه بیشتری نسبت به بار فرهنگی آن دارند اما در این بین جشنواره‌ها و نمایشگاه‌هایی نیز وجود دارد که هدف نهایی برگزارکنندگان آن چیزی بیشتر از جنبه اقتصادی آن است. این قشر در تلاش‌اند تا با استفاده از جشنواره‌ها بتوانند سطح انتخاب و درک تولیدکنندگان و مشتریان را بالا ببرند.

یکی از این جشنواره‌ها «نخستین جشنواره و نمایشگاه خانه رویایی من» است که با حضور برترین برندهای معماری داخلی ، دکوراسیون ، تزیینات و تجهیزات ساختمانی و همچنین فعالان و هنرمندان شناخته‌شده این عرصه 20 تا 24 شهریور در محل نمایشگاهی طبقه نخست و دوم برج میلاد تهران بزرگ برگزار می‌شود.در این مورد با مهدی محبعلی دبیر اجرای این نمایشگاه به گفتگو نشستیم:

پیام ساختمان: برای برگزاری این نمایشگاه چه اهدافی داشته‌اید؟

این نمایشگاه با هدف ترویج طراحی فضای محیطی داخل خانه‌ها مبتنی بر طرح‌های باکیفیت داخلی و ایرانی و همچنین چیدمان ساده، معرفی برترین برندهای این حوزه در سراسر کشور به مخاطبان، معرفی طراحان برتر معماری داخلی در سراسر کشور، حمایت از برندهای باکیفیت داخلی و همچنین افزایش سطح علمی طراحی داخلی در کشور برگزار می‌شود و سعی داریم تا با حضور کارشناسان و اساتید دانشگاهی این حوزه زمینه تبادل‌نظر و افزایش سطح آگاهی شهروندان را درباره اهمیت طراحی دکور فراهم آوریم.

پیام ساختمان: جشنواره خانه رویایی من ، شامل چند بخش است؟

این جشنواره در دو بخش نمایشگاهی و رقابتی و در طبقات اول و دوم برج میلاد تهران برگزار می‌شود. در بخش رقابتی همه طراحان داخلی سراسر کشور می‌توانند با ارسال آثار خود به شکل سه بعدی و رایانه‌ای شرکت کنند و از برگزیدگان در مراسم پایانی با اهدای نشان ویژه جشنواره تقدیر شده و جوایزی اهدا می‌شود.

پیام ساختمان: بزرگ‌ترین مزیت این جشنواره نسبت به جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های مشابه چیست؟

این جشنواره نخستین تجربه در کشور برای برگزاری فستیوال‌های نمایشگاهی مطابق با استانداردهای جهانی در سراسر کشور است .در این جشنواره برای نخستین بار به برندها و شرکت‌های فعال این حوزه نشان برتر»خانه رویایی تهران» و همچنین ایزوی تخصصی ساختمان و معماری (16817:2012 ISO) ارائه‌شده و نیز تلاش می‌شود تا با دعوت از برترین انبوه‌سازان و فعالان حوزه ساختمان به رونق تجاری این حوزه کمک بیشتری صورت گیرد.

پیام ساختمان: در مورد بخش نمایشگاهی این جشنواره نیز مطالبی بفرمایید؟

در بخش نمایشگاهی از 100 برند برتر حوزه دکوراسیون داخلی و تزیینات و تجهیزات ساختمانی برای حضور در نمایشگاه دعوت می‌شود. این برندها با توجه به حوزه بندی‌های کارشناسی شده به نمایشگاه دعوت‌شده و در هر بخش به منظور تبلیغات چشمگیرتر ظرفیت محدودی برای شرکت‌های حاضر در نظر گرفته شده است. همچنین این نمایشگاه با دعوت از مدیران شهری و دولتی کشور در حوزه ساختمان و همچنین نمایندگان تجاری شرکت‌های ارزشمند بین‌المللی زمینه تبادل تجاری را برای حاضران در اتاق بازرگانی واقع‌شده در نمایشگاه فراهم می‌سازد.

در حاشیه این جشنواره نشست‌های تخصصی نیز برگزار می‌شود؟ قرار است چه مباحثی در این نشست‌ها عرضه شود؟

در حاشیه جشنواره سه نشست تخصصی در حوزه‌های کارشناسی طراحی داخلی و با حضور دکتر کامران صحت برگزار و مباحث تخصصی طراحی داخلی ساختمان ارائه می‌شود و به حاضران در این نشست‌ها گواهینامه حضور در همایش اعطا می‌شود. این گواهینامه برای نمایندگان شرکت‌های حاضر در بخش نمایشگاه رایگان خواهد بود.داوران این بخش متشکل از اساتید دانشگاه و فعالان و هنرمندان این حوزه است .همچنین در حاشیه این نشست‌ها کارگاه‌های رایگان برای شهروندان با هدف معرفی و توجه به هنرهای ایرانی در طراحی داخلی انجام خواهد شد.

نخستین جشنواره خانه رویایی من 20 تا 24 شهریورماه در برج میلاد و با حضور برترین برندهای حوزه دکوراسیون ، تزیینات و تجهیزات ساختمان برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن 88460341 و ایمیل http://www.mydreamfesttival.com تماس حاصل نمایند.