نشریه شماره   165   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

پیام ساختمان، همراه همیشگی متخصصان


حسین حیدری

امروزه تقریباً همه معترف‌اند که صنعت ساختمان نیازمند به‌کارگیری افراد متخصص است. در این میان حضور نشریه تخصصی پیام ساختمان در تمامی محافل و مجامع تخصصی صنعت ساختمان از دو جنبه قابل تأمل است: از سویی افراد و اشخاص متخصص به صرف متخصص بودن همیشه نیازمند ابزار و ادوات تخصصی کارشان هستند و پیام ساختمان نیز جزئی از این مجموعه است و از سوی دیگر برای متخصصان این حوزه آموزش و ارتقای مهارت عوامل دخیل در اجرای ساختمان حائز اهمیت بسیاری است و پیام ساختمان می‌کوشد در این مسیر نیز به وظیفه ذاتی و حرفه‌ای خود به درستی عمل نماید.

هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان و تأسیسات گرمایشی و سرمایشی زنجان

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان و تأسیسات گرمایشی و سرمایشی 22 مردادماه با حضور مهندس یگانه شهردار محترم زنجان و هیئت همراه و جمعی از مدیران و مسئولین استانی رسماً آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه در محل دائمی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی کاسپین زنجان در فضایی بالغ بر 5500 مترمربع و با حضور بیش از 80 شرکت‌کننده از استان‌های مختلف کشور از جمله تهران ، زنجان ، اصفهان ، یزد ، آذربایجان غربی و شرقی ، فارس و اردبیل و ... از تاریخ 22 تا 25 مردادماه به مدت 4 روز برگزار شد .این نمایشگاه با هدف پرداختن به صنعت مدرن ساختمان و معرفی آخرین محصولات و فن آوری های صنعتی در زمینه ساختمان ، کاشی و سرامیک ، تأسیسات گرمایشی و سرمایشی توسط شرکت نمایشگاهی مدبران بین‌الملل ماهکوه برگزار گردید. همچنین برترین برندهای ایرانی و نمایندگی برندهای خارجی در این نمایشگاه حضور یافتند .

نشریه پیام ساختمان در این نمایشگاه حضور یافت و اقدام به توزیع چندین هزار نسخه از نشریه در بین شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان نمایشگاه نمود که با استقبال خوبی روبه رو شد.

 

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی هافکس

 

 

بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل با حضور صافدل، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران ، قنبری معاون امور نمایشگاهی شرکت سهامی نمایشگاه‌ها و هیئت همراه سه شنبه 22 مردادماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران با شعار "سکوی صادرات" برگزار شد.

در این نمایشگاه که به عنوان بدنه اجرایی اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان برپا شد، بیش از 300 مشارکت‌کننده داخلی در 75000 مترمربع فضای نمایشگاهی ، آخرین توانمندی و فناوری روز دنیا را در زمینه صنعت مبلمان به نمایش گذاشتند.

حمید صافدل، رئیس سازمان توسعه تجارت در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان گفت: بیست و دومین نمایشگاه تخصصی و حرفه‌ای صنعت مبلمان کشور را در حتا آغاز می‌کنیم که علیرغم همه نوسانات و تحریم‌ها حضور شرکت‌کنندگان از رشدی معادل 27 درصد برخوردار بود و40 هزار متر از فضای نمایشگاه به این امر اختصاص داده شد و حدود 300 شرکت داخلی در این نمایشگاه حضور پیدا کردند. وی درباره صنعت مبلمان کشور گفت: در حال حاضر صنعت مبلمان با توجه به رویکرد جامعه و مطالباتی که اقشار مختلف مردم از این بخش‌دارند، به عنوان یکی از کالاهای ضروری مطرح است.

رئیس سازمان توسعه تجارت کشور افزود:خوشبختانه در ایران قریب به 100 هزار واحد صنعتی در زمینه تولید مبلمان وجود دارد و 10 درصد از اشتغال کشور را پوشش می‌دهد. صافدل به بررسی صنعت مبلمان کشور پرداخت و گفت: در سال گذشته صنعت مبلمان کشور شاهد افزایش تولید و افزایش صادرات بود و نزدیک به 100 میلیون دلار در سال گذشته کاهش واردات داشتیم که ناشی از سیاست‌های دسته‌بندی کالایی و ممنوعیت ورود مبلمان بود. از طرفی در سال‌های گذشته حدود 8 تا 9 میلیون دلار صادرات داشتیم که در سال گذشته این میزان به 30 میلیون دلار و به وزن 30 هزار تن رسید .

برگزاری کارگاه‌های آموزشی و هم اندیشی با متخصصان بین‌المللی وجه تمایز نمایشگاه مبلمان منزل امسال بود. ترغیب و تشویق مشارکت‌کنندگان به نوآوری و خلاقیت از طریق اجرای برنامه ارزیابی محصولات برتر و اعطای تندیس به این محصولات، اجرای برنامه آشنا سازی تولیدکنندگان مبلمان منزل با اصول استاندارد محصول که از مقدمات صادرات محصول به خارج از کشور محسوب می‌شود و تسهیل دنبال نمودن این فرایند در موسسه استاندارد و بالأخره امکان‌سنجی ایجاد برند واحد ملی برای مبلمان منزل ایرانی با هدف گسترش برنامه‌های بازاریابی صادراتی از دیگر برنامه‌های نمایشگاه مبلمان منزل امسال بود.

نشریه پیام ساختمان به عنوان حامی رسانه‌ای در این همایش حضور یافت و اقدام به توزیع چند هزار نسخه از نشریه در بین شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان نمود.

 

بیستمین همایش نام‌آوران صنعت ساختمان ایران

 

 

بیستمین همایش نام‌آوران صنعت ساختمان ایران در تاریخ 21 مردادماه 1392 در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.به گزارش خبرنگار پیام ساختمان این رویداد با همراهی و میزبانی جمعی از مقامات عتا‌رتبه دولتی، مدیران ارشد سازمان‌های دولتی و خصوصی، استادان دانشگاه‌های برتر ایران و نیز واحد های توانمند در عرصه ساخت‌وساز، صاحبان و دست‌اندرکاران پروژه‌های ملی شاخص، سرمایه‌گذاران صنعتی و ساختمانی، معماران برجسته کشور، پیمانکاران، انبوه‌سازان و فعالان عرصه تأمین، توزیع و فروش مصالح و ملزومات ساختمانی برگزار شد.گفتنی است؛ بانک مسکن، شهرداری تهران، انجمن مهندسی صنایع، جامعه کیفیت ایران، سازمان نظام کاردانی ساختمان، انجمن صاحبان صنایع و انجمن بهره‌وری ایران، از جمله نهادها و سازمان‌هایی هستند که از این رویداد ملی حمایت کرده‌اند.از مهم‌ترین اهداف این گردهمایی معرفی و قدردانی از واحدهای شاخص صنعت ساختمان کشور و نیز حامیان همایش در قالب اهدای تقدیرنامه و تندیس زرین اجلاس بود که با تلاش بی‌وقفۀ خود و حرکت به سمت آخرین فناوری‌ها و دستاوردهای جهانی، در خلق سازه‌های ماندگار کشور سهیم بوده‌اند. نشریه پیام ساختمان اقدام به پوشش خبری این همایش نمود.