هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   165   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

آخوندی موافق مسـکن مـهر است


عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی به سرمایه گذاری مردم و بخش خصوصی در مسکن معتقد است، گفت: آخوندی معتقد به ادامه مسکن مهر با رفع اشکالات است.

منصور آرامی نماینده مردم بندرعباس و قشم گفت: آخوندی در جلسه‌‌ای که با نمایندگان داشت، اعلام کرد که به مسکن مهر کمک خواهد کرد اما به هرحال مسکن مهر ایراداتی دارد و باید اشکالات آنها را برطرف کرد. وی اضافه کرد: آخوندی اعلام کرده که مسکن مهر باید کامل شود و با مشخص کردن اشکالات آنرا ادامه داد.

آرامی گفت: آخوندی معتقد است اگر در مسکن مهر تعهدی است باید آن‌را اجرایی و عملیاتی کرد و ممکن است بعد از اینکه از سوی مجلس رای اعتماد بگیرد بگوید مسکن مهر را به این شکل ادامه نخواهد داد، بنابراین ما نیز معتقد هستیم که مسکن مهر دارای اشکالات جدی است و حتی دولت دهم هم به اشکالات مسکن مهر معتقد بودند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پاسخ به این سوال که اشکالاتی که وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی نسبت به مسکن مهر دارند چیست، گفت: آخوندی به جانمایی‌های مسکن مهر، به تعهداتی که برای زیر بناها و زیر ساخت‌ها داده شده و اینکه اعتبارات جای دیگر در مسکن مهر هزینه و کل وزارت راه و شهرسازی برای مسکن مهر بسیج شود ایراداتی دارند. وی ادامه داد: این که مردم مسکن دار شوند خوب است اما می‌بینیم که نه تنها مشکل مسکن حل نشد بلکه قیمت ها به شدت‌رشد پیدا کرد.

آرامی در پاسخ به این سوال که کدام یک از برنامه‌های آخوندی در خصوص مسکن را مهم و مثبت ارزیابی می‌کنید، گفت: برنامه‌های آخوندی در خصوص ادامه مسکن مهر، رفع موانع و اشکالات ورود به بافت فرسوده، مقاوم‌سازی و صنعتی‌سازی و به خصوص توجه به بخش خصوصی و پر‌رنگ‌تر شدن این بخش را می‌توان از مهم‌ترین برنامه‌های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی عنوان کرد.

نماینده مردم بندرعباس و قشم ادامه داد: وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی معتقد به ادامه مسکن مهر طی شرط و شروطی بودند و معتقد هستند که باید ایرادات برطرف شود چرا که وقتی تعهدی ایجاد شده است باید به این تعهدات جامه عمل پوشاند.

وی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی به افزایش و پرداخت تسهیلات و به سرمایه‌گذاری و پس‌انداز توسط مردم اعتقاد دارند گفت: به نظر می رسد نظر کمیسیون عمران نسبت به برنامه های آخوندی مثبت باشد.