کنتور برق، ساختمان را به آتش کشید

شمار نشریه : 165


سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حریق در یک ساختمان سه طبقه مسکونی در شرق پایتخت خبر داد.

سید جلال ملکی در تشریح جزئیات این خبر گفت: وقوع یک مورد حریق ساختمان مسکونی به سامانه 125 اطلاع داده شد و در پی آن ستاد فرماندهی نیروهای خود را به محل حادثه واقع در خیابان نبرد جنوبی خیابان آقاجانلو اعزام کرد. وی با بیان اینکه آتش‌نشانان پس از حضور در محل مشاهده کردند که محل حادثه یک ساختمان سه طبقه مسکونی است، اظهار کرد: در جریان این حریق، ناگهان کنتورهای برق این ساختمان دچار حریق و شعله‌های آتش سبب انفجار باک دو دستگاه موتورسیکلت که در مجاورت این کنتور قرار داشت، شده بود. ملکی با بیان اینکه در مجاورت این حریق، یک باب مغازه و آپارتمان 70 متری قرار داشت، گفت: آتش‌نشانان همزمان با تقسیم شدن به دو گروه، عملیات اطفای حریق و نجات ساکنان محبوس در طبقات فوقانی را آغاز کردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران افزود: یک گروه از آتش‌نشانان با مراجعه به طبقات بالا، 11 تن از ساکنان شامل دو پسربچه سه و شش ساله، سه مرد و شش زن را از میان دود خارج کردند و آنان را به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحویل دادند که به شکل سرپایی درمان شدند.

وی با بیان اینکه احتمال سرایت شعله‌های آتش به قسمت‌های دیگر ساختمان نیز وجود داشت، اظهارکرد: گروهی دیگر از آتش‌نشانان نیز در عملیات همزمان مشغول مهار و اطفای حریق شدند. به گفته ملکی، در جریان این حادثه یکی از آتش‌نشانان دچار دود زدگی شد که توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی انتقال داده شد.