آخرین اخبار نمایشگاه

 • در نشست خبری نخستین جشنواره «خانه رویایی من» عنوان شد

  حمایت از معماری ایرانی اسلامی

  نشست خبری نخستین جشنواره «خانه رویایی من» امروز دوشنبه (18 شهریور) ساعت 11 در گالری فریا برگزار شد.

  به گزارش ستاد خبری نخستین جشنواره فرهنگی «خانه رویایی من» این نشست با حضور مهدی محبعلی دبیر اجرایی جشنواره، مهدی نیک نامیان مدیر بازرگانی و نمایشگاهی جشنواره، و محمدحسین رحمانی رئیس انجمن معماران و طراحان بنای پایدار و همچنین نمایندگان رسانه های خبری برگزار شد.

  در ابتدای این نشست مهدی محبعلی، دبیر اجرایی جشنواره با اشاره به روند اجرایی این جشنواره گفت: برگزاری این جشنواره، اولین قدمی است که بخش خصوصی  با سرمایه گذاری برداشته است و هیچ ارگان و سازمانی نیز در برگزاری آن مشارکت نداشته است.

  وی با اشاره به اهداف این جشنواره و نمایشگاه ادامه داد: در این نمایشگاه بیش از 30 برند بین المللی و همچنین تعداد زیادی طراح داخلی حضور دارند.

  دبیر این جشنواره همچنین این رویداد فرهنگی را فرصتی برای معرفی و رونق کار طراحان و برندهای تجاری دانست و ادامه داد: در این نمایشگاه از 50غرفه پیش بینی شده و از بیش از 750 طراح داخلی برای حضور در جشنواره دعوت شده است.

  دبیر اجرایی این جشنواره در ادامه افزود: طی رایزنی با مسئولان برج میلاد، طبقات اول و دوم برج را برای نمایشگاه در اختیار گرفتیم و با استفاده از یک تیم طراحی حرفه ای شکل نمایشگاه طراحی شد.

  در ادامه محبعلی به معرفی بخش های مختلف جشنواره پرداخت و گفت: خانه رویایی من در دو قسمت رقابتی و آموزشی همراه با طراحی نمایشگاهی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

  در بخش رقابتی که مسئولیت داوری اش را انجمن معماران و طراحان بنای پایدار بر عهده دارد، برترین محصولات و بهترین غرفه انتخاب شده و به برگزارکنندگان تندیس و جایزه اهدا می شود.

  مهدی محبعلی در مورد بخش آموزشی جشنواره توضیح داد: در بخشی از این نمایشگاه یک کارگاه آموزشی رایگان برگزار می کنیم که از تکنیک های طراحی روز بهره مند است و سبک زندگی از منظر سنتی و مدرن در این کارگاه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

  وی افزود: این کارگاه آموزشی به همت انجمن معماران و طراحان بنای پایدار برگزار خواهد شد.

  دبیر اجرایی جشنواره و نمایشگاه خانه رویایی من با اشاره به بخش های مختلف نمایشگاه  خاطرنشان کرد : همچنین به شرکت کننده های حاضر در جشنواره، تندیس و ایزو ISO16817:2012 اهدا خواهد شد. به علاوه قصد داریم در مراسم اختتامیه از چند هنرمند خلاق در زمینه دکوراسیون و طراحی داخلی، و همچنین از دو مدیر موفق عرصه هنر تجلیل کنیم.

  همچنین از رئیس شورای شهر تهران جناب آقای دکتر مسجد جامعی و حمید قبادی، مشاور امور هنری  تجلیل به عمل خواهد آمد. در این بخش از رسانه و خبرنگار برتر این حوزه نیز تقدیر خواهد شد.

  مهدی محبعلی افزود: گروه نمایشگاهی رویایی به عنوان متولی برگزاری این رویداد فرهنگی و هنری بر اساس سیاست های کلان کشور مبنی بر اینکه "باید طرفدار مُد باشیم، اما مُدی که از داخل کشور جوشیده باشد." برای احیای مبحث معماری ایرانی اسلامی تلاش می کند.

  محبعلی گفت: ما تلاش داریم کیفیت حوزۀ دکوراسیون داخلی ارتقا دهیم و در تلاشیم سبک معماری ایرانی اسلامی را در جامعه گسترش دهیم.

  در ادامه این نشست محمدحسین رحمانی رئیس انجمن معماران و طراحان بنای پایدار نیز گفت: هیأت داوران متشکل از آقای دکتر محسنی، خانم دکتر ایمانی و بنده است و غرفه ها بر اساس سه شاخص سطح کیفیت خدمات ارائه شده، نوع چیدمان، و میزان خلاقیت  مورد ارزیابی داوران قرار خواهند گرفت.

  وی افزود: اهداف انجمن ما شامل معرفی بهتر معماری پایدار و دکوراسیون، احیاء معماری اصیل ایرانی، تعیین و تبیین شاخص واحد برای انتخاب برند برتر، و برگزاری کلاس های آموزشی است.

  رحمانی ادامه داد: برگزاری چنین جشنواره هایی دشواری های خاص خود را دارد و متأسفانه کسی هم از آن حمایت نمی کند، بر این اساس انجمن وظیفه خود دانست تا از این جشنواره حمایت کند.

  رحمانی افزود: معماری پایدار دارای سه ویژگی محیط زیست، میراث فرهنگی و مصرف بهینه انرژی است. بعضی گمان می کنند معماری یا باید صد در صد سنتی باشد و یا صد در صد مدرن. در صورتی که معماری اصیل ایرانی باید با ظرافت و به روز یاشد.

  وی درباره انتخاب و معرفی طراحان در این رویداد اضافه کرد: طراحانی که برای شرکت در جشنواره معرفی کرده ایم، طبق شناخت چند ساله مان از آنها، رضایت مندی مشتری، کیفیت آثار و تطابق طراحی ها با معماری اصیل ایرانی انتخاب شده اند.

  نخستین جشنواره «خانه رویایی من» با موضوع دکوراسیون، تزیینات و تجهیزات، از 20 تا 24 شهریور ماه در طبقات اول و دوم برج میلاد برگزار خواهد شد.