مردم از رفتارهاي هيجاني پرهيز كنند | پیام ساختمان
16:44 1396/03/29

مردم از رفتارهاي هيجاني پرهيز كنند

رئيس كل بانك مركزي نوشت: برنامه جامع انتظام بخشي، پس از طي مراحل قانوني اجرايي مي‌شود و بانك مركزي و شوراي پول و اعتبار پس از كسب اطمينان از حفظ منافع و حقوق همه سپرده‌گذاران اقدامات بعدي را در دستور كار قرار خواهد داد.

ولي الله سيف در پي اتفاقات روزهاي اخير شبكه بانكي و تب و تاب سپرده‌گذاران موسسه ثامن براي دريافت سپرده‌هاي خود از اين موسسه و نگراني بابت ادغام‌ بانك‌ها و موسسات، متني را به شرح زير منتشر كرد. بسم الله الرحمن الرحيم ساماندهي بازار غير متشكل، همراهي مردم و نقش رسانه ها در پي طرح اخباري درباره ساماندهي و ادغام بانكها و موسسات اعتباري در برخي رسانه‌ها و خبرگزاري‌ها و بازنشر انبوه و همراه با حاشيه آن در كانال‌ها و شبكه هاي اجتماعي طي روزهاي اخير به آگاهي هموطنان گرامي مي‌رساند؛ بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران طي سال هاي اخير با هدف انتظام‌بخشي و ايجاد شفافيت هرچه بيشتر عملكرد نظام پولي و بانكي با نگاه كارشناسي و به طور جدي، ساماندهي بازار غيرمتشكل پولي را دنبال كرده است. رسالت اصلي اين بانك صيانت از اعتماد و اطمينان مردم به شبكه پولي و بانكي كشور و افزايش آن در سايه استمرار اصلاح و بسامان آوردن نظام بانكي مي‌باشد و در اين مسير به استناد قوانين و مقررات و با هماهنگي و همكاري ساير مراجع، برخورد جدي با موسسات غيرمجاز فعال در بازار پول را در دستور كار قرار داده است. اين سياست قطعي بانك مركزي است و عزم مسئولان و مجريان امر جزم و به فضل الهي تحت فشارها و تنگناهاي ايجادشده، از پيگيري اين سياست منصرف نخواهند شد. بر اين اساس، در طول سال‌هاي اخير اقدامات بسياري به منظور ساماندهي موسسات غيرمجاز انجام شده كه بسته به مورد، به صدور مجوز، انحلال يا ادغام آنها منجر شده است و در اين مسيرِ سخت و كار صعب، صيانت از سپرده هاي هموطنان گرامي به عنوان ماموريت اصلي بانك مركزي مدنظر قرار داشته است. بديهي است برنامه جامع انتظام بخشي، از رهگذر بررسي پيشنهادها، مذاكرات و جلسات متعدد كارشناسي در بخش هاي مختلف و پس از طي مراحل قانوني اجرايي مي‌شود و بانك مركزي و شوراي پول و اعتبار پس از كسب اطمينان از حفظ منافع و حقوق همه سپرده‌گذاران و تامين منابع لازم از سوي موسسات و تعاوني‌ها و مسؤلان آنها، اقدامات بعدي را در دستور كار قرار خواهد داد. بدون ترديد در اين راهِ سخت و ماموريت دشوار، بعد از لطف و فضل الهي نقش بي‌بديل رسانه‌هاي جمعي و ارباب و اصحاب خبر براي تعاطي افكار و تبادل نظر درخصوص چرايي معضلات كهنه نظام پولي و بانكي كشور و چگونگي رفع و حل و فصل آنها ياريگر و مددكار اصلي مديران و مسئولان كاربلدي است كه به روش ديرين، اين مشكلات را به بعد از خود واگذار نكردند و با شهامت درصدد حل و فصل قطعي آنها بر آمده‌اند. در كنار طلب اين همراهي از رسانه ها، از مردم عزيزمان حفظ آرامش و دوري از اقدامات هيجاني كه مي‌تواند مشكلات جديدي را ايجاد و ضرر و زيان تمام عوامل مرتبط در كشور را سبب شود و از همكاران سختكوش خود در نظام بانكي كشور، پرهيز از رقابت‌هاي غيرسازنده و مديريت امور بانكي، به نحوي كه به حفظ اعتماد عمومي به عنوان اصلي ترين سرمايه نظام بانكي منجر گردد را تقاضا دارم. بديهي است اخبار اقدامات مربوط به ساماندهي موسسات غيرمجاز پس از طي مراحل كارشناسي و قانوني، از طريق اطلاعيه‌هاي رسمي بانك مركزي و يا مصاحبه هاي مسئولان اين بانك به استحضار مردم شريف و سپرده گزاران عزيز خواهد رسيد.

منبع : خبرگزاری فارس انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال