قبوض آب باید الکترونیکی شود | پیام ساختمان

پرتیراژترین نشریه ساختمان از 1382

9:53 1395/02/19

قبوض آب باید الکترونیکی شود

یک مقام مسئول در وزارت نیرو اعمال مدیریت بهم پیوسته حفاظت از ذخایر آب را از برنامه های مهم و ویژه بخش آب کشور برشمرد و گفت: جهان نگران تامین آب جمعیت رو به افزایش است.

نادعلی حاجیلری گفت: شاید در سالیان نه چندان دور بزرگترین چالش جهانی را جمعیت می‌دانستند اما در حال حاضر این چالش جمعیت نیست که ما را با بحران مواجه کرده است، بلکه نگرانی از تأمین آب برای جمعیتی است که روز به روز در جهان رو به افزایش است. این مقام مسئول در وزارت نیرو با تاکید بر اینکه مهم‌ترین رویکرد مدیریت منابع آب حفاظت به‌ هم پیوسته است اظهارداشت: طی سال‌های اخیر بحث ها پیرامون مدیریت بهم پیوسته آب صورت گرفته و اولین رویکرد ما در ارتباط با حفاظت از منابع آب، حفاظت به هم پیوسته است و ما باید به مقوله طرح احیا و تعادل بخشی، بازارهای محلی، مباحث مربوط به قیمت گذاری و آنچه که به موضوع آب بر می گردد توجه بیشتری کنیم. وی افزود: طی سال‌های اخیر بحث‌ها پیرامون مدیریت بهم پیوسته آب صورت گرفته و اولین رویکرد ما در ارتباط با حفاظت از منابع آب حفاظت به هم پیوسته است و ما باید به مقوله طرح احیا و تعادل بخشی، بازارهای محلی، مباحث مربوط به قیمت گذاری و آنچه که به موضوع آب بر می‌گردد توجه بیشتری کنیم کما این که در سال گذشته اقدامات خوبی هم در این زمینه‌ها صورت گرفته است. حاجیلری در خصوص مدیریت تقاضا گفت: اگر به دنبال تعدیل در سفره‌های آب زیرزمینی و مصرف هستیم باید اقداماتی نظیر نصب کنتور هوشمند، مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز، ارتقای بهره وری آب در بخش کشاورزی و اصلاح شیوه‌های آبیاری را با فوریت دنبال کنیم. این مقام مسئول در وزارت نیرو، یکی از راهکارهای حاکمیت مؤثر را شفافیت اطلاعات دانست و افزود: حسابرسی در عملکردهای ذینفعان نیز یکی دیگر از این راهکارهاست که باید جامع نگری در برنامه‌ها صورت بگیرد که بتواند پردازش‌های مناسبی را انجام دهد. وی گفت: حوزه‌های تخصصی امروز به شدت نیازمند همکاری و مشاوره هستند اگر امروز کار خوب انجام ندهیم فردا مطمئنا حسرت خواهیم خورد. انتقال اطلاعات، جمع آوری داده‌ها و تولید اطلاعات همه مستلزم ورود حوزه‌های فناوری در شرکت‌هاست. ما باید کاری کنیم که مجموعه اطلاعات و قبض‌های مورد نیاز مشترکین به صورت الکترونیکی در اختیار مردم قرار بگیرد.

منبع : مهر انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفالی ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندر و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد‌ سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدر و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال