هفته نامه پیام ساختمان > ساختمان > ساخت و ساز 1396/06/15

آخوندي دو معاون خود را تغيير داد

با حكم وزير راه و شهرسازي، حبيب الله طاهرخاني به سمت معاون وزير، رئيس هيات مديره و مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد منصوب شد، اين در حالي است كه محسن نريمان مديرعامل پيشين قائم مقام وزير در امور استان ها شده است.


 آخوندي دو معاون خود را تغيير داد

عباس آخوندي وزير راه و شهرسازي در حكمي حبيب‌الله طاهرخاني را به سمت مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد، منصوب كرد.
طاهرخاني پيش از اين عضو هيات مديره شركت عمران شهرهاي جديد بوده است.
متن حكم حبيب‌الله طاهرخاني معاون وزير، رئيس هيات‌مديره و مديرعامل شركت عمران شهرهاي‌جديد بدين شرح است: با توجه به دانش و تجارت ارزشمند جنابعالي، به موجب اين حكم به عنوان معاون وزير و رئيس هيات مديره و مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد منصوب مي‌شويد. اميد است با بهره‌گيري از حداكثر توان علمي و حرفه‌اي موجود در كشور، از بستر بكر، شهرهاي‌جديد براي الگوسازي در شهرسازي و معماري و به‌كارگيري آخرين دستاوردهاي فناوري در آماده‌سازي و تاسيسات زيربنايي و اعمال سياست‌هاي شهرسازي مبتني بر پيشينه‌سازي رفاه و كيفيت زندگي شهروندان، توسعه پايدار و صرفه جويي در مصرف انرژي استفاده كرده و با هماهنگي معاونت شهرسازي و معماري به تعادل‌بخشي در اسكان جمعيت بر اساس طرح‌هاي كالبدي ملي و منطقه‌اي كمك نموده و با اغتنام فرصت از ادغام وظايف راه و ترابري و مسكن و شهرسازي در يك وزارتخانه واحد، تامين سيستم حمل و نقل ريلي امن و سريع و ارزان بين شهرهاي‌جديد و شهرهاي مادر را وجهه همت خود قرار دهيد.
 با حكم وزير راه و شهرسازي، محسن نريمان مديرعامل پيشين وزير راه و شهرسازي در شركت عمران به سمت قائم‌مقام وزير راه و شهرسازي در امور استان‌ها منصوب شد.
متن حكم محسن نريمان قائم مقام امور استان‌هاي وزير راه و شهرسازي بدين شرح است: نظر به دانش و تجارب ارجمند جنابعالي، مديريت‌هاي اجرايي و نمايندگي مجلس شوراي اسلامي به موجب اين حكم به عنوان مشاور و جانشين وزير در امور استان‌ها منصوب مي‌شويد. در اجراي اين ماموريت شايسته است نسبت به تشكيل و سرپرستي كميته ارزيابي عملكرد و انتصابات مديران كل استان‌ها و مسافرت نوبه‌اي و مستمر به استان‌ها اقدام نماييد. اعضاي اين كميته عبارت از تمام معاونان ستادي وزارتخانه به اضافه رئيس مركز حراست، مديركل دفتر مديريت عملكرد و حقوق شهروندان و مديركل دفتر وزارتي خواهند بود. معاونان و مديران كل ستادي و استاني وزارتخانه و همچنين روسا و مديران عامل سازمان‌ها و شركت‌هاي تابعه و مديران كل استاني آنها مكلفند كمال همكاري را با شما داشته باشند و در اين ارتباط از هيچ هماهنگي دريغ نخواهند نمود. با آرزوي توفيق براي جنابعالي و تمامي همكاران و سرافرازي ملت و جمهوري اسلامي ايران.
 با حكم وزير راه و شهرسازي، محمدسعيد ايزدي نيز به سمت معاون معماري و شهرسازي وزير راه و شهرسازي منصوب شد.
متن حكم محمدسعيد ايزدي معاون معماري و شهرسازي بدين شرح است: با توجه به دانش و تجارب ارزشمند جنابعالي در زمينه شهرسازي و معماري، به موجب اين حكم به عنوان معاون شهرسازي و معماري وزارت راه و شهرسازي منصوب مي‌شويد. اميد است در اجراي سياست بازآفريني‌شهري و در جهت كمك به تامين محيط و زيرساخت‌هاي مناسب و مطلوب براي زندگي و كار همه ساكنان شهري و روستايي كشور و مديريت بهينه زمين و فضاي سرزمين، با توجه به حفاظت از ميراث ارزشمند شهرسازي و معماري و اعتلاي آن، شهرسازي شهروندمحور و جلب مشاركت ذي‌نفعان در تصميم‌گيري‌ها، تضمين حقوق متقابل توسعه بين شهروندان و نهادهاي توسعه و عمران، قانونمندسازي عوارض توسعه و عمران، يكپارچه‌سازي نظام طرح‌ريزي و كنترل بين شهر و روستا و در كليه سطوح ملي و منطقه‌اي و محلي و فعال‌سازي مجدد طرح‌هاي كالبدي ملي و منطقه‌اي، ارتقاي دائمي استانداردها و شاخص‌هاي كيفيت محيط و خدمات شهري، تمركززدايي از ساختار طرح‌ريزي و پايش و واگذاري تدريجي مسئوليت‌ها و اختيارات به سطوح منطقه‌اي و محلي، همراه با ظرفيت‌سازي در تشكيلات آنها و نظارت بر تهيه و اجراي طرح‌ها، حداكثر استفاده از توان حرفه‌اي و پژوهشي بخش خصوصي در انجام ماموريت‌هاي قانوني حوزه شهرسازي و معماري و تلاش مستمر براي توسعه و ارتقاي سطح فعاليت‌هاي اين حوزه موفق و مويد باشيد.

 پيروز حناچي دبير شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران و معاون معماري و شهرسازي سابق وزير نيز به عنوان مشاور معماري و شهرسازي وزير راه و شهرسازي منصوب شد.
متن حكم پيروز حناچي مشاور معماري و شهرسازي وزير راه و شهرسازي، بدين شرح است: با توجه به دانش و تجارب ممتد و ارجمند جنابعالي در حوزه معماري و شهرسازي در ايران، به موجب اين حكم به عنوان مشاور معماري و شهرسازي منصوب مي‌شويد. هم چنانكه مستحضريد عدالت جغرافيايي و توسعه متوازن كالبدي در سطح سرزمين و سطوح منطقه‌اي و محلي و شهرسازي شهروندمحور جزء سياست‌هاي كلي و اصولي وزارتخانه است. در اين ارتباط كيفيت زندگي شهروندان، رقابت‌پذيري و بازآفريني شهري و تقويت حداكثري شهرداري‌ها از جمله برنامه‌هاي اعلامي اينجانب بوده است. از سوي ديگر معماري كه ميراث نسل ما براي آيندگان است مبين فرهنگ، سبك زندگي و زيبايي‌شناسي شهروندان ايران زمين است. در عين‌حال معماري با فناوري و سطح درآمد مردم ارتباط برقرار مي‌كند. همه اينها مساله معماري و شهرسازي را به موضوع پيچيده‌اي مبدل مي‌سازد كه شايان توجه جدي در سطح سياستگذاري ملي است. اميد است كه با همكاري حوزه معاونت معماري و شهرسازي وزارتخانه و ارتباط با ساير دستگاه‌هاي اجرايي ذيربط، شهرداري‌ها، دانشگاهيان و حرفه‌ورزان جهت اعتلاي شهرسازي و معماري و بهبود كيفيت زندگي شهروندان عزيز به اينجانب مشاوره دهيد. در اين ارتباط ضروري است شوراي اعتلاي معماري ايران را با حضور چهره‌هاي شاخص معماري در ايران تشكيل دهيد تا نسبت به معماري ساختمان‌هاي بااهميت در حوزه حمل‌و‌نقل و ساختمان‌هاي عمومي كه توسط وزارتخانه و سازمان‌هاي تابعه احداث مي‌شود راهبري داشته باشيد. هم‌چنين به عنوان نماينده ويژه وزير در طرح‌هاي ويژه ارتقاي كيفيت شهري چون انتقال پادگان‌ها و ساير طرح‌هاي شاخص انجام وظيفه فرماييد.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه