صادرات راه نجات تولید | پیام ساختمان
1395/05/26 بیش از 60 درصد سرمایه گذاری ساخت و ساز در بخش مسکن است

صادرات راه نجات تولید

بازار مصالح ساختمانی تا پایان سال جاری با ایجاد کاربری های جدید، توسعه صادرات مصالح ساختمانی و بعد از رونق مسکن بهبود خواهد یافت.

صادرات راه نجات تولید

به گزارش پیام ساختمان، وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به جمله فوق صنعت ساختمان را ارزیابی کرد و به خبرنگار پیام ساختمان گفت: صنعت ساختمان پس از طراحی، تامین، توزیع مصالح ساختمانی، مراحل اجرا و سرمایه گذری عملا بیش از 60 درصد سرمایه گذاری ساخت و ساز اعم از خصوصی و تعاونی و دولتی در بخش ساختمان است، به همبن دلیل این صنعت از صنایع تاثیرگذار در اقتصاد کشور است. رونق مصالح ساختمانی بعد از رونق مسکن وزیر صنعت، معدن و تجارت، از رونق بخش ساختمان در سال جاری اظهار داشت: پیش بینی می شود با رونق بخش مسکن شاهد پیشرفت بیشتر در بخش مصالح و غیره باشیم. محمدرضا نعمت زاده ادامه داد: تقریبا تمام مصالح ساختمانی از فوندانسوین، میلگرد، بتن و ... گرفته تا تجهیزات داخلی کلا تولیدات داخلی هستند. او از مصالح ساختمانی وارداتی به خبرنگار پیام ساختمان گفت: البته هستند کسانی که مصالح ساختمانی وارد کشور می کنند اما در کل، کشور ما توانایی تولید100 در صد مصالح ساختمانی را دارد. مصالح ساختمانی وطنی دارای کیفیت و استانداردهای بسیار خوب و است و با قیمت های مختلف و متناسب با توان سرمایه گذار و خریدار در بازار موجود هستند. نعمت زاده به استانداردهای اجباری در تولید مصالح ساختمانی اشاره کرد و افزود: برخی مصالح مانند میلگرد، مصالح ساختمانی، تاسیسات و ... دارای استاندارد اجباری و در برخی مصالح دیگر نیز استانداردهای اختیاری لحاظ شده است. مهم این است که تعداد زیاد تولیدکنندگان، رقابتی بین آنها بوجود آورده است. اما مهم این است که روند تولیدی در کشور به گونه ای است که رویکردها به سمت صادرات در پیش باشد. این در حالی است که هم در صدور مصالح وهم خدمات فنی مهندسی به خارج از کشور باید بیشتر تلاش شود و موانعی که در پیش روی صادرات وجود دارد در تلاش هستیم که با کمک دولت صادرات تحت حمایت قرار گیرد. صندوق توسعه ملی، سیستم بانکی و یارانه کمک کننده صادرات وزیر صنعت، معدن و تجارت، از برنامه های حمایتی صادرات گفت: بزرگ ترین حمایت برای محصول صنعتی، بازار است. باید تلاش شود رونق اقتصادی در داخل کشور بر قرار و زمینه های صادرات نیز فراهم شود. در بسیاری موارد پرداخت پول ارزان به تولیدکننده در صورت نبود بازار منفعتی ندارد و پس از مدت کوتاهی متوقف می شود بنابراین باید روی ایجاد بازارهای صادراتی تمرکز کرد. نعمت زاده به ایجاد رونق در صنعت ساختمان اشاره کرد و افزود: پیش بینی می کنیم تولید صادرات در سال جاری رونق خواهد یافت. مصوبات مرتبط با جوایز و مشوق های صادراتی نیز برای بهبود روند صادرات در حال پیگیری است و امیدوار هستیم با کمک صندوق توسعه ملی، سیستم بانکی و یارانه بتوانیم در خدمت صادرکنندگان عزیز باشیم. او در انتها گفت: ما یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سیمان و کاشی و سرامیک در دنیا و همچنین صادرکننده این مصالح هستیم و همچنین، امیدوار هستیم بعد از بخش مسکن، مصالح ساختمانی نیز رونق بگیرد. در این بین در تلاش هستیم کاربری های جدید نیز برای مصالح مانند سیمان ایجاد کنیم (در حال حاضر در راه سازی بتنی کار می کنیم) که البته مشکلات امنیتی که در بازارهای کشورهای همسایه برای بازار ما بوجود آورد در کنار کاهش درآمدهای نفتی، صادرات را با مشکل مواجه کرده که امیدواریم بتوانیم جایگزینی برای آن بیابیم.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال
×