خدمت رساني گران شده است | پیام ساختمان

پرتیراژترین نشریه ساختمان از 1382

1393/03/21

خدمت رساني گران شده است

گروه ساخت‌وساز: یکی از نهادهایی که بیش‌ترین مراجعه‌کننده را دارد، شهرداری است و از آنجایی که شهرداری‌ها مهم‌ترین نهاد در ساخت و سازهای شهری هستند، پیام ساختمان در هر شماره نشریه گزارش‌هایی از مراجعه مردم به شهرداری‌ها تهیه و به چاپ می‌رساند، با این امید که مسئولان براي حل مشكلات ترتیب اثر دهند. گزارش این شماره ما ، علاوه بر مسئولان، برای سایر مخاطبان هم خالی از لطف نیست. بخوانید.

خدمت رساني گران شده است

گروه ساخت‌وساز: یکی از نهادهایی که بیش‌ترین مراجعه‌کننده را دارد، شهرداری است و از آنجایی که شهرداری‌ها مهم‌ترین نهاد در ساخت و سازهای شهری هستند، پیام ساختمان در هر شماره نشریه گزارش‌هایی از مراجعه مردم به شهرداری‌ها تهیه و به چاپ می‌رساند، با این امید که مسئولان براي حل مشكلات ترتیب اثر دهند. گزارش این شماره ما ، علاوه بر مسئولان، برای سایر مخاطبان هم خالی از لطف نیست. بخوانید. جانمان را راحت بگيرند اولین کسی که با پيام ساختمان به گفتگو پرداخت شخصی بود که می‌گفت برای پرداخت عوارض نوسازی به شهرداری مراجعه کرده است. قبلاً فرم عوارض نوسازی از طرف شهرداری براي ساختمان‌ها ارسال می‌شد اما امسال قرار شده که مالکان ساختمان‌ها خودشان به شهرداری‌ مراجعه کنند و قبض عوارض ملک خود را بگیرند. وی اضافه کرد: ملک بنده به صورت مشارکتی با یک پیمانکار در حال ساخت است. طبق توافقي كه داشتيم، مقررشده 60 درصد طبقات پس از ساخت، متعلق به بنده (مالک) و 40 درصد پیمانکار باشد. انجام کارهای اداری ساخت‌وساز هم توافقی است، یعنی ممکن است به عهده سازنده و یا مالک ساختمان باشد. شهرداری روند اداري پرونده‌ها را خیلی طول می‌دهد؛ اگر می‌خواهند جان ما را بگیرند، لطف کنند این کار را راحت انجام دهند. وی اضافه کرد: قبلاً هم برای گرفتن جواز ساختمان به شهرداری مراجعه کرده‌ام که متأسفانه گرفتن جواز حدود شش ماه طول کشید. با توجه به اینکه هر روز ارزش پول در کشور ما کاهش می‌یابد، هر یک روزی که کارها به تعویق بیفتد، به ضرر مالک ساختمان خواهد بود. انتقاد از تراكم فروشي یکی دیگر از مراجعه‌کنندگان که خیلی عصبانی به نظر می‌رسد به خبرنگار پیام ساختمان گفت: در تمام ارگان‌ها باید برای انجام کارها پول پرداخت کنيد. اگر پول داشته باشید، کارهایتان سریع انجام می‌شود و اگر مثل بنده وضع جیبتان چندان خوب نباشد، جریان کار زمان‌بر خواهد بود. به هر حال با توجه به وضع اقتصادی جامعه، تمامی ارگان‌ها باید کسب درآمد کنند و این یک واقعیت انکارناپذیر است که اسکناس بر تمام کارهای اداری حاکم شده، منظورم از اسکناس خدایی ناکرده رشوه و امثالهم نیست؛ منظورم این است که خدمت رسانی به مردم گران شده است. وی با انتقاد از سیاست‌های شهرداری گفت: تراکم‌هایی که در شهر تهران از طرف شهرداري داده می‌شود، منطبق بر اصول و ضوابط خاصی نیست و شاهدیم که در کوچه‌های با عرض کم، تراکم‌های بسیار بالایی داده می‌شود. دفاتر كم تجربه هستند مراجعه‌کننده دیگر که می‌گفت "برای حرف زدن پول می‌خواهد" به خبرنگار ما گفت: زمانی که در ساختمانِ خودم کار می‌کردم، با مشورت یکی از دوستان، در ساختمان‌سازی خلافی مرتکب شدم. پس از ارائه گزارش این تخلف از سوی مهندسِ ناظر به شهرداری، حدود 24 میلیون تومان بابت این تخلف ما را جریمه کردند.طبق قانون، ‌بندی در رابطه با اختیارات شهرداران وجود دارد كه بر اساس آن شهرداران اين اختيار را دارند كه حدود 2 تا 6 میلیون تومان به فرد خاطي تخفيف بدهند، بنده هم براي گرفتن اين تخفيف به شهرداري آمده‌ام. البته ما حساب‌وکتاب کردیم و به این نتیجه رسیدیم که این خلاف برای بنده به ‌صرفه است. ضمن اينكه شهرداري هم بايد براي اداره شهر، كسب درآمد كند. لازم به ذكر است متن كامل اين گزارش در نشريه شماره 168 پيام ساختمان به چاپ مي‌رسد.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفالی ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندر و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد‌ سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدر و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال