رقابت تخریبی مشکل اصلی در صادرات سیمان | پیام ساختمان
1395/04/21 قائم مقام وزیر صنعت در نشست خبری امروز مطرح کرد،

رقابت تخریبی مشکل اصلی در صادرات سیمان

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت گفت: تولیدکنندگان درخواست های خود را باید به این وزارتخانه گزارش دهند تا نسبت به آن چاره اندیشی شود، دولت در امر صادرات موانع را برطرف می کند.

رقابت تخریبی مشکل اصلی در صادرات سیمان

به گزارش پیام ساختمان، قائم مقام وزیر صنعت در امور تجارت امروز در نشست خبری درباره نقش وزارت صنعت در برابر تولیدکنندگان بخش هایی همچون سیمان، کاشی، سرامیک و فولادسازان که با انبارهای مملو از کالا روبرو هستند، افزود: دولت ها در بخش تولید نخستین نقش خود را با تدوین قوانین و مقررات ایفا می کنند تا بستری مناسب برای رشد تولید فراهم کنند. مجتبی خسروتاجافزود: در دوران تحریم دشواری هایی بر سر توسعه مناسبات بین المللی وجود داشت اما امروز فضای خارج از کشور برای گسترش همکاری ها فراهم است؛ در حقیقت بستری آماده برای توسعه روابط برون مرزی در زمینه صادرات و واردات مهیا شده است. وی خاطرنشان کرد: وظیفه وزارت صنعت در شرایط کنونی رفع موانعی است که بخش خصوصی برای صادرات با آن روبرو شده و از انتقال موارد در این ارتباط استقبال می کنیم. رقابت تخریبی مشکل اصلی در صادرات سیمان قائم مقام وزیر صنعت در امور تجارتاضافه کرد: صنعت سیمان امروز توسط بخش خصوصی اداره می شود و مشکل صادرات آنها مربوط به تشکل آنهاست زیرا اعضای این تشکل در عرصه خارج از کشور به جای رقابت هوشیارانه، جنبه تخریبی را در بازار یکی از کشورهای منطقه در پیش گرفتند. خسروتاجگفت: تعدادی از کارخانه های سیمان در بازار کشور مربوطه(عراق) آنقدر نرخ فروش را پایین آوردند که این کشور به دیوار تعرفه متوسل شد و به این ترتیب مانعی برای دیگر صادرکنندگان به وجود آمد. وی تاکید کرد: دولت برخلاف اخبار منتشر شده، انحصاری برای صادرات به کشوری خاص تعریف نکرده است، بلکه تشکل ذیربط می تواند شرایط فعالیت در بازار یک کشور را تعریف کند و براساس آن صادرات انجام شود. خسروتاج افزود: برپایه نشست مشترک در تشکل ذیربط(انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان) مقرر شد هفت تا هشت کارخانه سیمان در غرب کشور بازار عراق را پوشش دهند و به همین ترتیب در دیگر نقاط کشور واحدهای تولیدی با توجه به مسافت، نسبت به حضور در بازار کشور هدف حاضر شوند. این مقام مسئول تصریح کرد: دولت در جایی وارد عمل می شود که بخش خصوصی قادر به فعالیت نباشد، در غیر این صورت این تشکل ها هستند که شیوه حضور در بازار را باید تعریف کنند. وی گفت: امروز روسیه به منزله یک بازار هدف در برابر صادرکنندگان ایرانی قرار دارد؛ چگونگی حضور، نوع کالا، تدوام صادرات و ... باید با برنامه ریزی اصولی پیاده شود و از هرگونه حرکت تخریبی توسط صادرکنندگان باید به شکل جدی جلوگیری شود.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال