ضرورت تعادل سازی سه رکن بازار مالی | پیام ساختمان

پرتیراژترین نشریه ساختمان از 1382

1395/04/21 رییس کل بیمه مرکزی در مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه؛

ضرورت تعادل سازی سه رکن بازار مالی

رییس کل بیمه مرکزی در مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه بورس بانک و بیمه با تاکید بر تعادل سازی بازار مالی در کشور، راهکارهای آن را تشریح کرد.

ضرورت تعادل سازی سه رکن بازار مالی

به گزارش پیام ساختمان، رییس کل بیمه مرکزی با تاکید بر اینکه بحث بیمه در کشور آن گونه که بازار پول رشد کرده و در حد و اندازه و پتانسیل کشور رشد نکرده است، افزود: چنین نشست هایی برای توسعه بازار بیمه بسیار مفید است. عبدالناصر همتی به ارزش افزوده بازارها در کشور اشاره کرد و گفت: ارزش افزوده بازار بیمه در بازارمالی کشور کمتر از 10 درصد است. بالای 90 درصد ارزش افزوده متعلق به سیستم بانکی، 6 درصد بازار بیمه و حدود دو درصد متعلق به بازار سرمایه است. همتی با تاکید بر اینکه باید در این نسبت ها تعادل ایجاد کرد، اظهار داشت: در کشورهای پیشرفته یک سوم این نسبت در اختیار بیمه است؛ اگر در کشور نتوان نقش بازارهای بیمه و سرمایه را بازآفرینی کرد تمام فشارها بر بازار پول وارد می شود. به گفته وی بازآفرینی بازار سرمایه از طریق توسعه بازار بدهی و بازآفرینی بازار بیمه از طریق توسعه بیمه های عمر وزندگی ممکن می شود و در صورتی که این دو بازار را بازآفرینی نکنیم تعادل ایجاد نمی شود. همتی با اشاره به نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه اظهار داشت: امروز این سه رکن در کنار همدیگرند و تجربه دنیا ثابت کرده است که با توسعه بازار مالی می توان به رشد و توسعه پایدار رسید؛ این در حالی است که بدون توسعه بازار مالی قطعا در این مسیر به مشکل برخورد می شود؛ در حال حاضر بار سنگین تامین مالی بر دوش بانک ها است و بازار پول با مشکل مواجه شده است. رییس کل بیمه مرکزی در ادامه به اقدامات پسابرجام صنعت بیمه اشاره کرد و افزود: مراجعاتی که سرمایه گذاران خارجی به بخش خصوصی دارند نشان می دهد پتانسیل های جدی برای رشد وجود دارد و پیش بینی می شود بیمه ها در این دوره رشد قابل توجهی را داشته باشند در حال حاضر 30 شرکت بیمه در کشور فعالند و 2-3 شرکت نیز در شرف اخذ مجوز هستند. وی همچنین به اظهار تمایل چند بیمه معتبر خارجی برای سرمایه گذاری در صنعت بیمه کشور اشاره کرد و ادامه داد: با راه اندازی کامل جریان پول در عرصه بین الملل مشکل صنعت بیمه برطرف شده و تاثیر برجام در این صنعت قابل مشاهده خواهد بود. همتی به اجرای کامل بحث حاکیمت شرکتی در صنعت بیمه اشاره کرد و گفت: در سال گذشته صنعت بیمه کشور 14 هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد. وی در خاتمه اظهار داشت: امید است صنعت بیمه با راهبری بیمه ایران و پوشش های اتکایی به سمتی برود که به خدمات بزرگ این صنعت توجه شود و دولت نیز کمک کند تا جایگاه این صنعت در بین بازار مالی پیدا شود.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفالی ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندر و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد‌ سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدر و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال