هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

هفته نامه پیام ساختمان > بازار مسکن > کالا و مصالح 1395/03/16 اعلام اسامی 20 شرکت بزرگ بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران

آن سوی تالار شیشه ای چه می گذرد؟

اسامی 20 شرکت بزرگ بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه(سمات) اعلام شد که بر پایه آن تغییری در صدر جدول بزرگان شرکت های تالار شیشه ای به وجود نیامده است.


 آن سوی تالار شیشه ای چه می گذرد؟

اسامی 20 شرکت بزرگ بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه(سمات) اعلام شد که بر پایه آن تغییری در صدر جدول بزرگان شرکت های تالار شیشه ای به وجود نیامده است. بر اساس این گزارش؛ شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ارزش بازار 268 هزار و 550 میلیارد ریال همچنان جایگاه خود را در صدر جدول بزرگان شرکت های بورسی حفظ کرده است و شرکت مخابرات ایران نیز با ارزش بازار 116 هزار و 519 میلیارد ریال و ارتباطات سیار ایران با 114 هزار و 880 میلیارد ریال در رتبه های دوم و سوم بزرگترین شرکت های بورسی قرار دارند. همچنین شرکت فولاد مبارکه اصفهان با 97 هزار و 800 میلیارد ریال، سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین با 95 هزار و 700 میلیارد ریال، کشتیرانی جمهوری اسلامی با 93 هزار و 440 میلیارد ریال، پتروشیمی جم با 91 هزار و 200 میلیارد ریال و سرمایه گذاری غدیر با 90 هزار و 316 میلیارد ریال در رتبه های سوم تا هشتم ایستادند. شرکت پتروشیمی مارون هم با ارزش بازار 140 هزار میلیارد ریال همچنان درصدر بزرگترین شرکت های فرابورسی قرار دارد و هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه 60 هزار و 104 میلیارد ریال و پالایش نفت تهران با 34 هزار و 880 میلیارد ریال در رده های بعدی قرار گرفتند. این گزارش می افزاید: شرکت های تولید نیروی برق دماوند، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی امیر کبیر و ذوب آهن اصفهان نیز در مکان های سوم تا هشتم برترین شرکت های فرابورسی ایستادند.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه