هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

هفته نامه پیام ساختمان > ساختمان > معماری و دکوراسیون 1395/02/04 برگزاری مراسم دهمین دوره مسابقه طراحی مفهومی جایزه معماری میرمیران

قدرت هنری، خلاقیت و ابتکار

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، آخرین سخنران در مراسم بزرگداشت روز معمار و دهمین دوره جایزه معماری «میرمیران» دکتر داراب دیبا، معمار و عضو شورای سیاستگذاری جایزه میرمیران بود.


قدرت هنری، خلاقیت و ابتکار

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، آخرین سخنران در مراسم بزرگداشت روز معمار و دهمین دوره جایزه معماری «میرمیران» دکتر داراب دیبا، معمار و عضو شورای سیاستگذاری جایزه میرمیران بود. دیبا در سخنانش با اشاره به سختی انتخاب برگزیدگان دهمین دوره جایزه «میرمیران» اظهار داشت: کشور ایران یک کشور متمایز است و درصد جوانان تحصیل کرده قابل قیاس با دیگر کشورها نیست. او به ویژگی های برخی از طرح های برگزیده اشاره کرد و افزود: برای تعیین نامزد جایزه ای با بُعد تمثیلی و استعاره، بسیار مشکل است که چند نفر انتخاب شوند چون هر یک از ما داوران در این طرح ها چیزی می دیدیم . نمایشگاهی که برگزار شد به دلیل پتانسیل طرح‌ها بود. برنده شدن این برگزیدگان و سه نفر اول بسیار نسبی است. در این ضابطه ها قدرت هنری، خلاقیت و ابتکار مطرح بود و یک بحث انتزاعی تر در این مسابقه مطرح شد؛ ما نخواستیم لغت آسمان خراش را در اینجا بیان کنیم. گفتیم «از زمین تا آسمان» که این خیلی در فرهنگ شرق و اسلامی معنا دارد و آن عروج مطرح شده است.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه