چند قدم تا صنعتی شدن | پیام ساختمان
1394/12/06 اقتصاد و مسکن

چند قدم تا صنعتی شدن

یکی از مهم ترین نیازهای افراد جامعه تأمین مسکن بوده و پیش از آن بهبود توان مالی و درآمد هر فرد است که رابطه مستقیم با وضعیت اقتصادی جامعه دارد؛ بنابراین قبل از هر چیز دولت ها باید به فکر اشتغال زایی و بهبود وضعیت اقتصادی باشند.

چند قدم تا صنعتی شدن

یکی از مهم ترین نیازهای افراد جامعه تأمین مسکنبوده و پیش از آن بهبود توان مالی و درآمد هر فرد است که رابطه مستقیم با وضعیت اقتصادیجامعهدارد؛ بنابراین قبل از هر چیز دولت ها باید به فکر اشتغال زایی و بهبود وضعیت اقتصادی باشند. با توجه به رشد روزافزون جمعیت و مهاجرت های بی پایان، گسترش و توسعه شهر و شهرنشینی نیز معضل قابل توجهی است و برنامه ریزی های کارشناسی شده مسئولان و مدیران مرتبط را می طلبد. این برنامه ریزی و استراتژی باید به گونه ای باشد تا شرایط مساعدی برای قشر کم درآمد و جوان به وجود آورده و رضایتمندی و انگیزه به زندگی را افزایش دهد؛ ازاین رو با طرح این موارد بادکتر رزاقی، کارشناس اقتصادی و استاد دانشگاه تهران در زمینه اقتصاد و مسکن به گفتگو نشستیم؛ نکاتی را که در زیر می خوانید نتیجه تحلیل و بررسی وی است:وظیفه دولت در تأمین مسکنرزاقی مشکل مسکن را این طور مطرح کرد:ابتدا باید آسیب شناسی کرد که امروز مشکل مسکن چیست و چرا به اندازه کافی تولید نمی شود؟ از سوی دیگر با توجه به رکود فعلی مسکن، مردم قدرت خرید نداشته و کم درآمدند. طبق آمار رسمی حدود 20 تا30 میلیون نفر از افراد جامعه کم درآمدند؛ بنابراین تولید مسکن باید متناسب با این دیدگاهانجام شود. طبق آمار مرکز شورای عالی کار، 70 درصد از حقوق بگیران زیر خط فقرند، پس می توان گفت گستردگی فقر در تمام بخش ها وجود دارد.وی در ادامه افزود: طبق اصل 43 قانون اساسی، وظیفه دولت اشتغال زایی، تأمین مسکن، خوراک، پوشاک، درمان، بهداشت، بیمه و آموزش برای تمام آحاد مردم است. در کشور ما طبق آمار، 6 میلیون نفر مستأجرند؛ بخشی از این تعداد توان پرداخت اجاره بها را ندارند وبخشی دیگر نیمی از درآمد ماهانه خود را به اجاره بها اختصاص می دهند. وجود بیش از یک میلیون خانه خالی نیز حاکی از آن است که بخش عمده ای از هم وطنان ما قادر به خرید و تأمین مسکن نیستند.رزاقی اظهار داشت: به تازگی فراهم شدن تسهیلات و افزایش مبلغ وام مطرح شده که در مرحله اجرا استقبال خوبی از آن نشد و برای اقشار کم درآمد کارایی نداشت؛ بنابراین باید مسکن ارزان قیمت و غیرقابل فروش در اختیار مردم قرار بگیرد و برای حل چنین مشکلی، مانند کشورهای انگلستان و آمریکا عمل کرده، دولت 80 درصد مالیات اخذ کند تا عملا فروشی صورت نگیرد.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال