واگذاری امور نظارت محدود شود | پیام ساختمان
1394/11/18

واگذاری امور نظارت محدود شود

اولین استانی که به دنبال نامه شهریار مشیری رئیس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان، سردمدار تشکیل کمپین سراسری منع مهندسان چندشغله از امور حرفه ای مهندسی شد استان چهارمحال و بختیاری است.

واگذاری امور نظارت محدود شود

اولین استانی که به دنبال نامه شهریار مشیری رئیس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان، سردمدار تشکیل کمپین سراسری منع مهندسان چندشغله از امور حرفه ای مهندسی شد استان چهارمحال و بختیاری است. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان چهارمحال و بختیاری با بیان این مطلب به خبرنگار پیام ساختمان گفت: معتقدم باید برای این خواسته مهندسان کار کارشناسی جدی انجام شود. سیامک مشرف افزود: بسیاری از قشر جوان، تحصیلکرده و مهندس جویای کار وارد بازار کار شده اند، اما متأسفانه فرصت شغلی وجود ندارد، آن هم در مقطعی که باید بازدهی داشته باشند؛ بنابراین سازمان های نظام مهندسی باید تدابیری برای ایجاد انگیزه و کار انجام دهد. وی اظهار داشت: معتقدم در بحث طراحی باید حق وحقوقی، طبق سهمیه بندی ها وجود داشته و کار باید توسط افراد ذیصلاح باشد، اما در رابطه با امور نظارت اعتقاد من این است که مهندسان چندشغله باید در مقوله نظارت محدود شوند و نظارت به جوانانی واگذار شود که در انتظار کار بوده و زمان کافی در اختیار دارند که به صورت ناظر و کارگاهی در محل مأموریت مستقر شوند. مشرف گفت: متأسفانه افراد چندشغله وقت مناسبی در اختیار ندارند تا الزام به حضور در کارگاه داشته باشند، درنتیجه انجام کار بدون نظارت مهندس صورت می گیرد، به عنوان مثال در مراحل بتن ریزی یا مراحلی که از زوایای دید پنهان می ماند؛ بنابراین بحث نظارت باید به مهندسانی که شغل دومی ندارند واگذار شود و دنبال کنندگان کمپین باید بر بحث نظارت تکیه کنند. رئیس سازمان نظام مهندسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه من از این کمپین حمایت می کنم و حق آنان است، گفت: قانون باید تغییر کند و هیئت مدیره های سازمان نظام مهندسی باید به سمتی حرکت کنند که کار نظارتی را به این دسته از مهندسان واگذار کنند. وی با اشاره به اینکه تعدادی از سازمان های نظام مهندسی استان ها در این زمینه پیشرو بوده اند، ادامه داد: معتقدم آقای آخوندی به عنوان بالاترین مقام تصمیم گیرنده باید به این مسئله بها بدهد. به نظر می رسد ایشان به دلیل مشغله های کاری از این موضوع غفلت کردند همین طور آقای ترکان به عنوان ریاست سازمان باید دراین باره تصمیم گیری کنند. مشرف در اشاره به اصلاحیه مبحث دوم گفت: با توجه به تجربه دو دهه سازمان که در شورای مرکزی پیگیری شده اصلاحات باید به سمت و سویی حرکت می کرد که نواقص و کمبودها رفع و نقاط مثبت آن تقویت شود اما به نظر می رسد با کشیده شدن اختیارات به سمت شهرداری ها نظام مهندسی تضعیف شده است. رئیس سازمان نظام مهندسی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه شهرداری ها مشکلات عدیده خود را دارند، افزود: به نظر می رسد وزیر باید بازنگری این قانون را به تعویق بیاندازد و تأمل بیشتری شود و سازمان های نظام مهندسی استان ها کار کارشناسی خود را انجام داده و نظرات آنان به شورای مرکزی و کارشناسان وزیر و راهکارهای خودشان منتقل شود تا این مسئله پخته تر شود.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال
X