انضباط شهری را به شهر برگردانیم | پیام ساختمان
1394/09/28

انضباط شهری را به شهر برگردانیم

ساخت بناهای بلند یکی از راه های استفاده بهینه از زمین است و در صورتی که ساخت بناهای بلند با استفاده از ضوابط درست اجرا نشود، تبدیل به یک ضد ارزش می شود و علیه خود اقدام می کند.

انضباط شهری را به شهر برگردانیم

ساخت بناهای بلند یکی از راه های استفاده بهینه از زمین است و در صورتی که ساخت بناهای بلند با استفاده از ضوابط درست اجرا نشود، تبدیل به یک ضد ارزش می شود و علیه خود اقدام می کند. پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی در نشستی خبری با اشاره به اصول و ضوابط صحیح ساخت بناهای بلند گفت: آمار شهرداری نشان می دهد در مقابل یک میلیون پلاک در تهران، 150 هزار پلاک بالای یک طبقه ساخته شده است. ضمن آنکه تراکنش این ساختمان ها هم مساوی نیست و در برخی مناطق با افزایش جمعیت برخلاف طرح جامع شهری روبه رو هستیم. حناچی با بیان این موضوع که شهروندان و حقوق شهروندی یکی از مهم ترین موضوعات در ساخت بناهای بلند است، افزود: در مصوبات اخیر فراهم کردن زمینه حضور مردم در اجرای طرح توسعه عمران شهری مدنظر قرار گرفته است و تلاش کردیم انضباط شهری را به شهرها برگردانیم که تا حدود زیادی هم موفق بوده ایم. معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی در خصوص ساخت برج 121 طبقه در تهران که چندی پیش مطرح شده بود، گفت: تصور نظام مدیریت شهری این بود که در همه شهر قابلیت ساخت بناهای بلند وجود دارد، اما ما چنین چیزی را قبول نداریم و باید ساخت چنین بناهایی با شرایط خاصی انجام بگیرد. جایگاه و ضرورت بناهای بلند در طراحی و برنامه ریزی شهر، آسیب شناسی و تدوین راهبردهای ساخت بناهای بلند، چالش های قانونی در فرآیند ساخت و بهره برداری، ساخت برج 121 طبقه و حقوق و تکالیف ساکنان و مالکان از جمله مهم ترین موضوعاتی است که در کارگروه قوانین و مقررات دومین کنفرانس بناهای بلند از سوی مدیران ارشد دولتی و صاحب نظران مورد بررسی قرار می گیرد.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال