نظام مهندسی مسئولیت قبول کند | پیام ساختمان
1393/03/21

نظام مهندسی مسئولیت قبول کند

اکبر ترکان که در سال 1331 در تهران به دنیا آمده، فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف است. وی پیش از اینکه در سال 1368 تا 1372 وزیر دفاع شود، استانداری دو استان ایلام و هرمزگان را تجربه کرده بود و بعد از آن هم در سال 1372 پست وزارت راه و ترابری را از محمد سعیدی کیا تحویل گرفت و تا سال 1376 آن را در اختیار داشت. جالب اینکه اکبر ترکان تنها فرد غیرنظامی است که در جمهوری اسلامی ایران به مقام وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رسیده است. وی همچنین در دولت نهم به مدت 4 سال معاونت وزارت نفت را بر عهده داشت.

نظام مهندسی مسئولیت قبول کند

اکبر ترکان که در سال 1331 در تهران به دنیا آمده، فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف است. وی پیش از اینکه در سال 1368 تا 1372 وزیر دفاع شود، استانداری دو استان ایلام و هرمزگان را تجربه کرده بود و بعد از آن هم در سال 1372 پست وزارت راه و ترابری را از محمد سعیدی کیا تحویل گرفت و تا سال 1376 آن را در اختیار داشت. جالب اینکه اکبر ترکان تنها فرد غیرنظامی است که در جمهوری اسلامی ایران به مقام وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رسیده است. وی همچنین در دولت نهم به مدت 4 سال معاونت وزارت نفت را بر عهده داشت.پیام ساختمان:سازمان در دوره جدید مدیریت باید به چه سمتی برود؟یکی از سیاست های کلی نظام که در برنامه پنجم ابلاغ شد، مستقل کردن بودجه جاری دولت از نفت است. اگر این امر بخواهد اتفاق بیفتد الزاماً باید دولت کوچک شود، چون دولت با حجم بزرگ و بودجه جاری بزرگ نمی تواند مستقل از نفت و با مالیات و عوارض اداره شود، لذا برای این امر دولت باید تصدی های خودش را کم کند. کاهش تصدی ها هم مستلزم این است که نهادهایی مثل سازمان نظام مهندسی مسئولیت قبول و سایر نهادهای حرفه ای هم نقش بزرگ تری ایفا کنند. من فکر می کنم که دوستان در مدیریت جدید باید بیشتر به این موضوع بپردازند.پیام ساختمان:چگونه می توان عمر ساختمان های کشور را افزایش داد؟برای اجرای طرح های دولتی، یک نظام فنی و اجرایی وجود دارد که در قانون برنامه و بودجه به آن اشاره شده و بعداً هم مستقلاً به تصویب رسید، اما این نظام برای طرح هایی است که دولت اجرا می کند ولی طرح هایی که مردم اجرا می کنند مثل ساخت وساز مسکن و خانه خودشان هم باید تابع نظام فنی و اجرایی باشند، چون خانوارهای ایرانی یک عمر کار می کنند و در آخر عمر هم معمولاً بیش از یک خانه ندارند. بنابراین خانه تنها پس انداز 30 سال کار ایرانیان است و حیف است که این خانه به جای 150 سال ، 30 سال عمر کند. اصلاح این امر نیازمند نظام فنی و اجرایی است که بر ساخت وساز حاکم باشد.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال