هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

هفته نامه پیام ساختمان > زیربنایی و تشکل ها > نظام مهندسی ساختمان 1394/08/03 گزارشی از کانون مهندسان ساختمان شهرستان شهریار

آراء صندوق شهریار زیر ذره بین نظارت

در پی طرح شکایت جمعی از مهندسان سازمان نظام مهندسی نسبت به بروز تخلف و ارائه برخی اسناد در جریان برگزاری انتخابات توسط کانون مهندسان ساختمان شهرستان شهریار، از ستاد اجرایی انتخابات هفتمین دوره هیئت مدیره استان تهران خواستار ابطال آرای صندوق شهریار شدند.


آراء صندوق شهریار زیر ذره بین نظارت

در پی طرح شکایت جمعی از مهندسان سازمان نظام مهندسی نسبت به بروز تخلف و ارائه برخی اسناد در جریان برگزاری انتخابات توسط کانون مهندسان ساختمان شهرستان شهریار، از ستاد اجرایی انتخابات هفتمین دوره هیئت مدیره استان تهران خواستار ابطال آرای صندوق شهریار شدند. یک منبع آگاه در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان با اعلام این خبر گفت: کانون مهندسان شهریار متشکل از 600 نفر عضو بوده که طبق تفاهم نامه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران مبنی بر تفویض اختیار به هیئت رئیسه در زمینه بند 1 از انعقاد تفاهم نامه همکاری با تشکل های صنفی و مهندسی، برخی از امور اجرایی مهندسان به این کانون واگذار شده است. وی افزود: طبق همین قانون، کانون مهندسان شهریار جزئی از بدنه سازمان نظام مهندسی محسوب شده و در راستای برگزاری انتخابات مجبور به تبعیت از تمامی قوانین نظام مهندسی بوده است، علاوه بر آن مطابق با شیوه نامه تبلیغاتی انتخابات و ابلاغیه مهندس ترکان رییس سازمان نظام مهندسی در اردیبهشت ماه که خواستار رعایت دقیق قانون شده می بایست خود را به رعایت از موازین ملزم می دانستند. به گفته وی حال آنکه کانون بر خلاف قانون، با استفاده از امکانات سازمان استان(تشکیلات مرکزی و دفاتر نمایندگی) با حمایت از یک گروه بهره برداری تبلیغاتی نموده است. چنانچه با استفاده از شماره تلفن همراه مهندسان با ارسال پیامک های تبلیغاتی و هدایت افراد به رای دادن به لیست موردنظر خود و دعوت از رای دهندگان به تالار پذیرایی جنب صندوق رای گیری در صورت رای دادن به گروه موردنظر، از جمله تخلفات مطرح است. همچنین، کانون با تشکیل ستاد انتخاباتی در دفتر مرکزی و استخدام نیرو و استفاده از پنل تبلیغاتی کانون، رسما به اعضاء تاکید کرده است تا به لیست موردنظر وی رای دهند، حتی این شیوه تبلیغاتی تا روز برگزاری انتخابات ادامه داشته است، حال آنکه این اقدام نقض آشکار شیوه نامه تبلیغات انتخابات است. وی درخصوص سرانجام طرح شکایات گفت: با محرز شدن تخلفات طبق نامه نگاری های صورت گرفته، ستاد انتخابات در این باره تصمیم گیری خواهد کرد که با توجه به کسب درصد قابل توجه برخی از منتخبان از آرای این صندوق، در صورت تایید آن، پیش بینی می شود علاوه بر احتمال خروج حدود 6 نفر از نامزدهای منتخب، تغییرات و جابجایی هایی نسبت به آراء نفرات منتخب هيئت مديره‌ دوره‌ هفتم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران صورت گیرد.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه