هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

هفته نامه پیام ساختمان > زیربنایی و تشکل ها > نظام مهندسی ساختمان 1394/07/12 مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در گفتگو با پیام ساختمان خبر داد:

برگزاری آزمایشی انتخابات نظام مهندسی

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از برگزاری آزمایشی انتخابات سازمان نظام مهندسی به منظور عیب یابی و رفع نقص سیستمهای رایانه ای خبر داد.


 برگزاری آزمایشی انتخابات نظام مهندسی

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از برگزاری آزمایشی انتخابات سازمان نظام مهندسی به منظور عیب یابی و رفع نقص سیستمهای رایانه ای خبر داد. به گزارش پیام ساختمان، فریبرز واحدی با بیان این که انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان طبق زمان بندی مشخص شده در روز 16 مهر ماه انجام خواهد شد، از برگزاری آزمایشی این انتخابات در روز دوشنبه خبر داد و افزود: به جهت آزمون کردن سیستمهای رایانه ای شعب از جهت سخت افزاری و نرم افزاری، امنیت شبکه و سرور، ورودی اطلاعات و کنترل عملکرد شعب، روز دوشنبه به شکل آزمایشی انتخاباتی برگزاری می کنیم. وی از برنامه ریزی برای تهیه برگه های اخذ رای و فرمهای کامپیوتری و انعقاد قرارداد با شرکتی رایانه ای به این منظور خبر داد و افزود: با سازمان سنجش آموزش کشور که تجربه برگزاری آزمونها مختلف را دارد برای گرفتن خدمات و برگزاری انتخابات به شکل الکترونیک، قرارداد بسته ایم. دکتر واحدی از وجود 30 شعبه اخذ رای در استان تهران خبر داد و افزود: از این تعداد با قطعی شدن دانشگاه شهید بهشتی، 16 شعبه داخل شهر تهران و 14 شعبهبه شهرستان های استان تهران اختصاص دارد. وی افزود: این که مراکز آموزشی و دانشگاه ها را به عنوان محل استقرار شعب اخذ رای انتخاب کرده ایم به خاطر اطمینان بیشتر است تا ابهامات و شائبه هایی که در دوره های قبل با وجود استقرار شعب اخذ رای در شهرداری ها بود بر طرف شود. آموزش هیات های اجرایی و نظارت در یکی دو روز آینده در اداره کل راه و شهرسازی استان تهران با حضور عوامل برگزاری انتخابات، از دیگر موضوعات مورد اشاره مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران بود. واحدی با بیان این که بیش از 57 هزار نفر از اعضای سازمان نظام مهندسی استان تهران که کارت عضویت معتبر دارند می توانند در این دوره رای بدهند ،گفت: البته بیش از 95 هزار نفر پروانه اشتغال دارند ولی چون شرط حق رای این است که باید حتما حق عضویت را تا پایان سال 93 پرداخت کرده و کارت عضویت معتبر داشته باشند، از این لحاظ بیش از 57 هزار نفر امکان شرکت در انتخابات و حق رای دارند. وی از اطلاع رسانی گسترده قبل از برگزاری انتخابات خبر داد و افزود: به جهت جلب مشارکت حداکثری جامعه مهندسی استان تهران، آخرین وضعیت انتخابات، جزئیات نحوه فعالیت هیاتهای اجرایی و نظارت، قبل از انتخابات از طریق رسانه ملی در شبکه خبر، واحد مرکزی خبر و شبکه استان تهران اطلاع رسانی می شود. مدیرکل راه و شهرسازی استان در خصوص زمان اعلام نتایج انتخابات گفت: چون برگزاری انتخابات الکترونیکی است، بلافاصله بعد از پایان رای گیری و در همان روز نتایج اعلام خواهد شد ولی نتایج نهایی را به طور کامل شنبه در استان تهران اعلام خواهیم کرد. دکتر واحدی در پایان با بیان این که در برگزاری انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران مشکل خاصی وجود ندارد ،گفت: با برنامه ریزی ها و پیش بینی های که انجام شده امسال شرایط متفاوتی با انتخابات دوره های قبل داریم و از این رو به مهندسان اطمینان می دهیم حداکثر دقت را داریم تا خدشه ای به سلامت انتخابات وارد نشود.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه