خلا نظام مهندسی به درستی شناسایی شد | پیام ساختمان
1394/06/31

خلا نظام مهندسی به درستی شناسایی شد

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به ممنوعیت ابلاغیه صادر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی در حوزه نظام مهندسی ساختمان گفت: ابلاغیه اخیر کاری کرد سیاست گذار٬ مجری و ناظر یک نفر نباشد.

خلا نظام مهندسی به درستی شناسایی شد

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به ممنوعیت ابلاغیه صادر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی در حوزه نظام مهندسی ساختمان گفت: ابلاغیه اخیر کاری کرد سیاست گذار٬ مجری و ناظر یک نفر نباشد. به گزارش پیام ساختمان، حسین محمدزاده نتایج ابلاغیه صادر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی در حوزه نظام مهندسی ساختمان را به نفع جامعه مهندسی دانست واظهار کرد: بنده هم سابقه شهردار بودن دارم و هم عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی بوده ام و نبود چنین ابلاغیه ای در سیستم نظام مهندسی احساس می شد به همین دلیل این اقدام را بسیار مثبت می دانم. نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهم ترین حسن این ابلاغیه مبنی بر منع شرکت و نامزدی کارکنان وزارت کشور، شهرداری ها و شوراهای شهر در انتخابات هیئت مدیره و بازرسی سازمان های نظام مهندسی ساختماناین است که دستگاه سیاست گذار دیگر نمی تواند همزمان مجری و ناظر باشند٬ افزود: با این ابلاغیه ممکن است عده ای برای حضور در انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسیرد صلاحیت شوند اما باید این نکته را در نظر داشت کهاین مسئله که فردی در دو طرف یک میز بنشیند و هم سیاست گذار باشد وهم مجری قانون،زمینه فساد را ایجاد می کند. در واقع ابلاغیه اخیر کاری کرد سیاست گذار٬ مجری و ناظر یک نفر نباشد. وی این ابلاغیه را اقدامی مهم در جهت مبارزه با فساد برشمرد و ادامه داد: این ابلاغیه مبنی بر منع کارکنان شهرداری ها، اعضای شورای شهر و کارکنان وزارت کشور از نامزدی و عضویت در هیئت مدیره سازمان های نظام مهندسی ساختمان، عضویت در شورای انتظامی و همچنین تصدی سمت بازرس است که از ورود افراد تصمیم ساز در بدنه اجرایی جلوگیری می کند. ضمن این که باید به نظر هیئت نظارت بر انتخابات احترام گذاشت. محمدزاده با اشاره به شناسایی دقیق این خلا قانونی از سوی وزیر راه و شهرسازی گفت: باید از اجرای این ابلاغیه حمایت کرد. این عضو کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد: این ابلاغیه به استقلال سازمان های نظام مهندسی کمک می کند وتمام افرادی که در مجلس سابقه فعالیت در نظام مهندسی و شهرداری را دارند با این ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی موافق هستند و از این تصمیم دفاع می کنند؛ البته این موضوع در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی هنوز مطرح نشده است و نظرهای متفاوتی در این خصوص وجود دارد.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال