هفته نامه پیام ساختمان > زیربنایی و تشکل ها > نظام مهندسی ساختمان 1394/05/27 مراسم رونمایی از تشکل تخصصی و مهندسی «تابش» برگزار شد

اشتغال زایی اولویت اول مهندسان جوان کشور

در آستانه انتخابات سازمان نظام‌مهندسی ساختمان سال جاری اولین تشکل حرفه ای تخصصی و فراگیر مهندسی در سطح کشور با عنوان «تشکل مهندسی تابش» اعلام موجودیت کرد.


اشتغال زایی اولویت اول مهندسان جوان کشور

در آستانهانتخابات سازمان نظام‌مهندسی ساختمان سال جاری اولین تشکل حرفه ای تخصصی و فراگیر مهندسی در سطح کشور با عنوان «تشکل مهندسی تابش» با حضور ایرج رهبر عضو هیئت‌مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان، برخی از اعضای هیئت‌مدیره سازمان نظام‌مهندسی، جمعی از اعضای انجمن‌های صنفی همچون پیمانکاران عصر روز گذشته در سالن ابوریحان دانشگاه امیرکبیر اعلام موجودیت کرد. به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، ایرج رهبر عضو هیئت‌مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان و رئیس هیئت‌مدیره تشکل تابش در حاشیه این مراسم گفت: هدف اصلی از ایجاد این تشکل صنفی صیانت از حقوق مهندسی و ارتقای آن، پرداختن به بحث تقویت آموزش حرفه‌ای مهندسان، تأکید بر اخلاق حرفه‌ای و بررسی کیفیت وکمیت صنعت ساخت‌وساز است. وی با بیان اینکه موضوعات پیچیده‌ای در سیستم نظام‌مهندسی به وجود آمده که نیاز به یک بررسی مفصل دارد، افزود: گام اول شاید موضوع اصلاح مواد قانونی نظام‌مهندسی باشد و گام بعدی نیز ایجاد هماهنگی و تفاهم نزدیک میان اعضای هیئت‌مدیره مهندسی و مردم است. رهبر در ادامه گفت: نیاز به اشتغال پایدار یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این سازمان است که به‌عنوان یک ضرورت باید در دستور کار قرار گیرد، چراکه به یک نظارت و چند دوره ارائه گزارش و دریافتی 3 تا 4 میلیون در سال بابت حق نظارت و ... نمی‌توان اشتغال گفت و مهندسان جوان ما باید در کنار افراد باتجربه‌ ضمن کار آموزش نیز ببینند. عضو هیئت‌مدیره کانون سراسری انبوه‌سازان ادامه داد: همچنین مسئله صدور خدمات فنی و مهندسی یکی از موضوعات مهم و اساسی است و سازمان نظام‌مهندسی باید دراین‌باره هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های بیشتری برای حضور و ارائه توانمندی‌های مهندسان ما به خارج از کشور انجام دهد. وی با تأکید بر درآمد پایدار، اشتغال پایدار و افزایش فن و حرفه مهندسی کشور، به‌عنوان اولویت‌های مهم سازمان در آینده، اظهار داشت: در این راستا علاقه‌مندی به این حرفه، دغدغه‌های موجود در جامعه مهندسی همچنین تکلیف بزرگی که بعد از فارغ‌التحصیلی بر دوش ما مهندسان گذاشته‌شده است، ما را بر آن داشت تا از سال 93 با تشکیل هسته اولیه این تشکل، تلاشمان را در جهت ارتقای حرفه مهندسی کشور انجام دهیم. رهبر در ادامه با تأکید بر آنکه برخی گمان می‌کنند با تشکیل این نوع گروه‌ها در تقابل با یکدیگر هستیم، افزود: این در حالی است که اگر گروه‌ها و تشکل‌های حرفه‌ای در جهت هم‌افزایی کنار یکدیگر قرار بگیرند می‌توانیم مسئولیتی که این حرفه بر عهده ما گذاشته را به بهترین نحو در جهت عمران و آبادانی کشور انجام دهیم. وی ادامه داد: رئیس‌جمهوری بارها اعلام کردند که می‌خواهند تصدی‌گری را به بخش خصوصی بسپارند، این تصدی‌گری در بخش خصوصی به‌ویژه در بخش مسکن دارای سابقه طولانی است ، بنابراین این‌همه تمایل از سوی دولت و حتی نیاز دولت به این موضوع ما را بیشتر مطمئن می‌کند تا در این جهت، هم‌افزایی بیشتری داشته باشیم.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه