92/05/01


در رمضان خانه بخرید

یکی از مشاوران املاک فعال درباره وضعیت فعلی بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی گفت: برخی از فروشندگان که تا بعد از روی کار آمدن دولت جدید بازار مسکن را رها کرده بودند، وارد بازار شده‌اند زیرا این افراد قصد دارند در کوتاه‌ترین زمان واحدشان را به پول نقد تبدیل کنند .

در رمضان خانه بخرید

به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک کاهش قیمت مسکن در برخی از روزهای سال امری بدیهی است که یکی  از آنها ماه مبارک رمضان است .

اغلب مشاوران املاک  این روزها را به عنوان فرصت مناسبی برای خرید به متقاضیان پیشنهاد می‌کنند، زیرا رکود فعلی در بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی به اندازه‌ای سنگین است که فروشنده‌های پول لازم به وضوح قابل‌شناسایی هستند.

شنیده‌ها در بازار معاملات مسکن حاکی از آن است که قیمت پیشنهادی واحدهای مسکونی به اندازه‌ای هرچند جزئی کاهش یافته است، زیرا رئیس اتحادیه املاک کشوری از کاهش چند درصدی قیمت مسکن طی هفته گذشته خبر داده است. از سوی دیگر برآورد فعالان بازار مسکن نشان می‌دهد؛ آخرین بار که قیمت واحدهای مسکونی با افزایش چشمگیری رو‌به‌رو شد، دو تا سه ماه پیش بوده و قیمت‌های پیشنهادی و فروشی امسال همانند سال گذشته آن چنان دست‌خوش نوسان نبوده است.

زمان خرید فرا رسیده است

 یکی از مشاوران املاک فعال درباره وضعیت فعلی بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی گفت: برخی از فروشندگان که تا بعد از روی کار آمدن دولت جدید بازار مسکن را رها کرده بودند، وارد بازار شده‌اند زیرا این افراد قصد دارند در کوتاه‌ترین زمان واحدشان را به پول نقد تبدیل کنند . مشاور املاک دیگری در این مورد گفت:  قیمت‌ فروش واحدهای مسکونی تا حدودی کاهش‌یافته اما رقم آن به طور دقیق مشخص نیست؛ چرا که نرخ معامله در آخرین مرحله به صورت توافقی مشخص می‌شود.

 

قیمت واحدهای مسکونی فروش رفته در هفته‌های اول رمضان ( برگرفته از سایت مشاوران املاک ) متوسط کاهش در هر واحد حدود 200هزار تومان در هر مترمربع

محله

متراژ(مربع)

عمر بنا ( سال )

قیمت هر مترمربع ( تومان)

هلال‌احمر

70

 

2 میلیون و 600 هزار

جنت‌آباد- نیرو

70

نوساز

4میلیون و 800 هزار

شهر ری بهشتی

72

نوساز

2 میلیون و 360هزار

پاستور اردیبهشت

75

بازسازی‌شده

3میلیون و 460هزار

سمیه رامسر

73

8

4میلیون و 240هزار

نارمک گلبرگ

74

3

4 میلیون

 

 

انتهای خبر/پ

اخبار ویژه
آخرین اخبار
گزیده اخبار