جزئیات اجرای طرح مسکن اجتماعی | پیام ساختمان

پرتیراژترین نشریه ساختمان از 1382

1394/03/20

جزئیات اجرای طرح مسکن اجتماعی

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تشریح جزئیات اجرای مسکن اجتماعی، گفت: ساخت مسکن حدود ۱۰ هزار واحد برای معلولان در نقاط روستایی و ۱۲۰ هزار واحد مسکن برای دیگر محرومان در دستور کار قرار دارد.

جزئیات اجرای طرح مسکن اجتماعی

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تشریح جزئیات اجرای مسکن اجتماعی، گفت: ساخت مسکن حدود ۱۰ هزار واحد برای معلولان در نقاط روستایی و ۱۲۰ هزار واحد مسکن برای دیگر محرومان در دستور کار قرار دارد. به گزارش پیام ساختمان، جواد حق شناس با اشاره به جزئیات اجرای مسکن حمایتی، اظهار داشت: طرح مسکن حمایتی در دو بخش به اجرا می‌رسد که قسمت اول توافق همکاری بین بنیاد مسکن با سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) است که براساس آن خانواده‌های دارای افراد معلول تحت پوشش این طرح قرار می گیرند. وی با بیان اینکه خانواده‌هایی که بیش از یک معلول داشته باشند در اولویت این طرح قرار می‌گیرند، گفت: با منابع مالی این دو سازمان حمایتی و حساب ۱۰۰ امام، بین ۸ تا ۱۰ هزار واحد مسکن حمایتی در مناطق روستایی کشور ساخته می‌شود که هم اکنون هم کار ساخت آن شروع شده است. معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه از محل تسهیلات بهسازی مسکن روستایی هم برای این طرح تامین اعتبار می‌شود، افزود: مشمولان این طرح از سوی سازمان بهزیستی و کمیته امداد شناسایی شده و به ما معرفی می شوند که رقم متنوعی برای هر استان در نظرگرفته شده است. حق شناس با اشاره به بخش دوم اجرای مسکن حمایتی، اظهار داشت: این بخش که بر مبنای طرح جامع مسکن بین بنیاد و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی انجام می گیرد، ساخت ۱۲۰ هزار واحد مسکن اجتماعی است که دستگاه های متولی محرومان، تامین منابع مالی را بر عهده دارند. وی افزود: سازمان بهزیستی، کمیته امداد، سازمان بازنشستگی، سازمان تعاونی های کارگران در این طرح مشارکت دارند که از محل آورده این دستگاه‌ها، وام بلاغوض دولت و تسهیلات بانکی، منابع مالی تامین می‌شود ضمن آنکه زمین هم از سوی همین دستگاه‌ها و بنیاد مسکن تامین خواهد شد. معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه از این ۱۲۰ هزار واحد، ساخت ۱۵ هزار واحد هم برای خانوارهایی که تحت پوشش هیچ نهادی نیستند انجام می‌گیرد، گفت: این ۱۵ هزار واحد مسکونی توسط هیات امنای مسکن محرومان حساب ۱۰۰ امام معرفی می شوند. حق شناس تصریح کرد: بنیاد مسکن در این طرح مسئولیت دیگری هم دارد و آن نظارت بر پایش اجرای عملیات ساخت واحدهای مسکونی توسط سازمان‌ها است به این معنا که دولت از طریق وزارت راه و شهرسازی بر ساخت این واحدها نظارت می کند. وی با بیان اینکه در واقع ۱۰۵ هزار واحد از سوی دیگر سازمان ها ساخته می‌شود، بیان کرد : شیوه شناسایی بر عهده این سازمان ها قرار داده شده و از آنجاییکه آنها تحت پوشش این سازمان‌ها هستند بنابراین شناسایی آنها کار سختی نیست.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفالی ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندر و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد‌ سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدر و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال