• سال سیزدهم
  • هرهفته شنبه ها
  • پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

30/4/92


وزیر مسکن وشهرسازی آینده متخصص باشد

وزیر مسکن و شهرسازی آینده باید متخصص این امر باشد و تحصیلات خود را در ایران به پایان رسانده باشد اما متأسفانه دیده می‌شود اکثر افرادی که در رأس امور قرار می‌گیرند، تحصیلکرده‌ دانشگاه‌های خارج از کشور هستند و آموخته‌های خود را که با معماری و سبک زندگی ایرانی سنخیتی ندارد، عملیاتی می‌کنند

وزیر مسکن وشهرسازی آینده متخصص باشد


دکتر سیروس باور، کارشناس معماری:

وزیر مسکن وشهرسازی آینده متخصص باشد

وزیر مسکن و شهرسازی آینده باید متخصص این امر باشد و تحصیلات خود را در ایران به پایان رسانده باشد اما متأسفانه دیده می‌شود اکثر افرادی که در رأس امور قرار می‌گیرند، تحصیلکرده‌ دانشگاه‌های خارج از کشور هستند و آموخته‌های خود را که با معماری و سبک زندگی ایرانی سنخیتی ندارد، عملیاتی می‌کنند.

دکتر سیروس باور در گفتگو با خبرنگار پيام ساختمان گفت:آپارتمان‌سازی‌های بی‌هویت و متضاد با فرهنگ و نیاز جامعه‌ ما به دلیل بی‌تجربگی و نبود تخصص در رأس امور و قسمت عملیاتی کار است؛ آپارتمان‌هایی که با همان شکل‌ها و فرم‌های غیرواقعی چهره‌ شهر را زشت و زندگی را سخت کرده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر تنها چیزی که در معماری امروز به آن اهمیت داده می‌شود، مسئله‌ سودآوری و مال‌اندوزی است. همین امر باعث شده در مناطق مختلف تهران شاهد ساخته‌شدن آسمان‌خراش‌هایی باشیم که با سبک زندگی ایرانی و اسلامی هیچ تطابقی ندارند.

دکتر باور افزود: کپی‌برداری از معماری نوین غرب و استفاده از مؤلفه‌های ساختمان‌سازی اروپایی نیز از مسائلی است که امروزه به معضلی در معماری شرق تبدیل شده و کسانی که در این حوزه مشغول فعالیت هستند به هیچ‌وجه به هماهنگی محیط زندگی با فرهنگ و هویت یک جامعه توجه نمی‌کنند و تنها به دنبال سود بیشتر هستند.

باور در ادامه با اشاره به تخصص مدیران و مسئولان شهری گفت: راه‌حل این معضل آن است که در دولت جدید افرادی در رأس امور باشند که در حوزه‌ کاری خود تخصص داشته باشند.

انتهای خبر/پ

اخبار ویژه
آخرین اخبار
گزیده اخبار