خریداران ویلا بخوانند

با شروع تعطیلات تابستانی ، بازار خرید و فروش ویلا نیز، بار دیگر رونق پیدا کرد. هم اکنون بازار خرید و فروش مسکن در پایتخت تا حدودی رونق یافته و آمار معاملات اواخر تیرماه ،بهبود این بازار را نشان می‌دهد. همچنین مالکان و سازندگان ویلا در حومه تهران و شهرهای شمالی کشور، امسال هم همانند سال‌های قبل، ویلاهای خود را به بازار فروش عرضه کرده‌اند

خریداران ویلا بخوانند


با شروع تعطیلات تابستانی ، بازار خرید و فروش ویلا نیز، بار دیگر رونق پیدا کرد. هم اکنون بازار خرید و فروش مسکن در پایتخت تا حدودی رونق یافته و آمار معاملات اواخر تیرماه ،بهبود این بازار را نشان می‌دهد. همچنین مالکان و سازندگان ویلا در حومه تهران و شهرهای شمالی کشور، امسال هم همانند سال‌های قبل، ویلاهای خود را به بازار فروش عرضه کرده‌اند.

بیشتر مشاوران معتقدند؛ خریداران بسیاری برای خرید ویلا در حومه تهران وجود دارند و البته فروشندگان نیز در نرخ‌های نهایی خود تجدیدنظر کرده و رقم‌های کمتری را بیان می‌کنند. در سال 91 تعداد آگهی‌های فروش ویلا در شمال کشور بیشتر از حومه تهران بود اما مشاوران معتقدند؛ سال 92 این روند تغییر کرده و بخش قابل‌توجهی از آگهی‌های فروش ویلاهای شمال کشور در بازار این دسته از معاملات، مربوط به مالکان تهرانی است که تمایل دارند با فروش ویلای خود که در یکی از شهرهای شمالی واقع‌شده، ویلای دیگری را در فاصله نزدیک‌تری به پایتخت خریداری کنند تا بتوانند دفعات استفاده خود از این فضا را افزایش دهند.

ویلا در شمال، یک سوم قیمت تهران

از سوی دیگر، با توجه به فاصله قیمتی زیادی که بین ویلاهای حومه تهران با ویلاهای واقع در مناطق شمالی کشور وجود دارد، جاذبه نزدیکی به پایتخت نمی‌تواند به طور کامل بازار ویلاهای مورد تقاضای تهرانی‌ها را به خود اختصاص دهد.به بیان دیگر، گران بودن ویلاهای واقع در حومه تهران آن هم با حداکثر 5 و حداقل سه برابر گران‌تر از ویلاهای مشابه در شمال کشور، از سرد شدن معاملات خرید و فروش ویلا در شهرهای شمالی تا حد زیادی جلوگیری کرده است.برای آگهی از نرخ ویلاهای فروش رفته به جداول زیر مراجعه کنید.

جدول

نرخ ویلاهای فروخته‌شده در حومه تهران

منطقه

متراژ(مترمربع)

قیمت کل (تومان)

توضیحات

کردان

3400

دو میلیارد و 350 میلیون

با سند پایان کار ،ساختمان و سوییت ،استخر ،سونا و جکوزی

فاز 4 اندیشه

105

300 میلیون

نوساز و دوبلکس

شهریار ،والفجر

100

750 میلیون

به همراه 1000مترمربع باغ نوساز ،استخر و جکوزی

ابتدای کرج

360

700 میلیون

1115 مترمربع به همراه باغ با سند و استخر

کردان

1000

300 میلیون

زمین چهاردیواری شده آماده ساخت ویلا

 

نرخ ویلا در شهرهای شمالی

منطقه

متراژ بنا

قیمت کل (تومان)

توضیحات

نور- چمستان

100

48 میلیون

به همراه 220 مترمربع زمین ،آب برق و گاز 

زیباکنار  

90

150میلیون

به همراه 200مترمربع زمین

بین آمل و محمودآباد

120

95میلیون

به همراه 210مترمربع زمین

خانه دریا

75

50 میلیون

به همراه 215مترمربع زمین

رویان

140

200 میلیون

نوساز با سند

 

 

انتهای خبر/پ

اخبار ویژه
آخرین اخبار
گزیده اخبار