واکنش قائم مقام وزیر به نقد عملکرد مسکن مهر | پیام ساختمان
1394/02/07

واکنش قائم مقام وزیر به نقد عملکرد مسکن مهر

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با رد گزارش برخی از نمایندگان کمیسیون عمران مجلس مبنی بر کم کاری در ساخت مسکن مهر گفت: این گزارش صحیح نیست و به نظر می رسد به عملکرد مسکن مهر در دولت یازدهم توجه کافی نشده است.

واکنش قائم مقام وزیر به نقد عملکرد مسکن مهر

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با رد گزارش برخی از نمایندگان کمیسیون عمران مجلس مبنی بر کم کاری در ساخت مسکن مهر گفت: این گزارش صحیح نیست و به نظر می رسد به عملکرد مسکن مهر در دولت یازدهم توجه کافی نشده است. به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، احمد اصغری مهرآبادی در نشستی خبری افزود: در حالی که بنده پیش تر در صحن مجلس توضیحاتی ارائه دادم مبنی بر اینکه 1 میلیون 300 هزار واحد تکمیل شده فاقد خدمات زیربنایی و در حال خرابی است و از مجلس درخواست کمک داشتم، همچنین با مذاکراتی نیز با اعضای کمیسیون تلفیق در این باره داشته ایم. مهرآبادی با بیان اینکه در اغلب بازدیدهای استانی با نمایندگان همراه و حتی به دعوت آنان بازدید انجام شده گفت: کمیسیون عمران مجلس از ما گزارشی درباره مسکن مهر نخواسته است اما این آمادگی را داریم که برای توضیح به مجلس و کمیسیون عمران گزارش جزئیات را ارائه کنیم. تلاش برای افزایش سقف وام مسکن مهر قائم مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر با بیان این خبر گفت: در تلاشیم برای تمام 570هزار واحد نیمه تمام این طرح سقف وام را افزایش دهیم، حتی تصمیم داریم افزایش سقف تسهیلات را برای واحدهای با پیشرفت 70 درصد و کمتر از 70 درصد نیز عملیاتی کنیم. وی با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی پیگیر افزایش 5میلیون تومانی سقف تسهیلات مسکن مهر بوده افزود: سرانجام توانستیم برای پروژه های با پیشرفت بالای 75 درصد مصوبه ای از شورای پول و اعتبار برای افزایش سقف تسهیلات دریافت کنیم. مهرآبادی همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر ماهانه بین 220 تا 250 میلیارد تومان وصولی تسهیلات مسکن مهر داریم اظهار داشت: از 570هزار مسکن مهر نیمه تمام تعداد 270هزار واحد در مرحله نازک کاری و حدود 97هزار واحد در مرحله سفت کاری قرار دارد که تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید. وصولی تسهیلات مسکن مهر قائم مقام وزیر راه و شهرسازی همچنین با بیان این که تاکنون 5500 میلیارد تومان وصولی تسهیلات مسکن مهر داشته ایم، گفت: 69 درصد وصولی اقساط تسهیلات مسکن مهر (3824 میلیارد تومان) در دولت تدبیر و امید انجام شده و هزار و 681 میلیارد تومان در دولت نهم و دهم صورت گرفته است. وی با بیان این که 49 درصد صدور سند اعیانی مسکن مهر در دولت یازدهم و 51 درصد در دولت نهم و دهم انجام شده است، افزود: از یک میلیون و 237 هزار سندی که صادر شده یعنی 524 هزار و 453 واحد سند در دولت نهم و دهم و حدود همین رقم نیز در دولت کنونی صادر شده است.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال