چند توصیه تاسیساتی برای تعطیلات نوروزی | پیام ساختمان
1393/12/27

چند توصیه تاسیساتی برای تعطیلات نوروزی

نوروز محبوبترین زمان برای سفر در میان ایرانیان است و البته مستعد بروز حوادث و خساراتی که توجه به زمینه های ایجاد و تلاش برای جلوگیری از وقوع آنها تعطیلات بهتری را فراهم می آورد. به این منظور پیام ساختمان چند توصیه ایمنی به هنگام سفر در حوزه تأسیسات ساختمانی برای خوانندگان دارد که خواندن آنها می تواند مفید باشد.

چند توصیه تاسیساتی برای تعطیلات نوروزی

نوروز محبوبترین زمان برای سفر در میان ایرانیان است و البته مستعد بروز حوادث و خساراتی که توجه به زمینه های ایجاد و تلاش برای جلوگیری از وقوع آنها تعطیلات بهتری را فراهم می آورد. به این منظور پیام ساختمان چند توصیه ایمنی به هنگام سفر در حوزه تأسیسات ساختمانی برای خوانندگان دارد که خواندن آنها می تواند مفید باشد. 1- تمامی وسایل غیرضروری الکتریکی را خاموش و در صورت امکان جریان برق آنها را از ناحیه فیوز قطع کنید.2- کلیه وسایل گرمازا اعم از گازسوز و یا نفت سوز را خاموش و شیر اصلی گاز را از ناحیه بعد از کنتور و یا سیلندر گاز کاملاً قطع کنید.3- از بسته بودن شیرهای آب گرم و سرد منزل خود در زمان ترک منزل کاملاً مطمئن شوید و سپس محل را ترک کنید. آّب از مهم ترین عواملی است که در غیاب ساکنین منزل باعث ایجاد حادثه می گردد. چکه آب از شیرها و خرابی آنها موجب می گردد که آب به هر شکل جریان پیدا کند و پس از مدتی باعث خرابی و مشکلات بعدی برای منزل و همچنین منازل کناری خصوصاً در مجتمع های آپارتمانی گردد. بنابراین ضروری است در صورت خرابی شیرهای آب سریعاً نسبت به تعمیر آنها اقدام نمایید. هیچ گاه از زور و یا ابزار جهت بستن و سفت کردن شیرهای آب آسیب دیده استفاده نکنید. 4- استفاده از حفاظ و قفل های مناسب، نصب دزدگیرهای سیمی یا سنسوری ارزان قیمت روی دیوارها و در ورودی در ها و محفوظ کردن ورودی کانال کولرها، ایمنی بیشتری را برای منزل شما فراهم می آورد. 5- چنانچه از آژیر خطر در ساختمان خود استفاده می کنید، محل نصب آن را طوری انتخاب کنید که سارقان نتوانند آن را به سهولت تشخیص دهند.6- اگر در مجاورت یا پشت خانه ملک مخروبه ای وجود دارد، دیوارهای مجاور را با آهن و بتن، محکم و غیر قابل نفوذ کنید.7- ضایعات اشتعال پذیر مثل کاغذهای باطله و نایلون های پلاستیکی و مواد زائد در اطراف و پشت یخچال و فریزر و وسایل برقی و حرارتی قرار ندهید. 8- در صورت استفاده از تأسیسات مرکزی جهت گرمایش منزل آن را کاملاً خاموش نمایید، در غیر این صورت شیر رادیاتورها را کنترل کنید و کاملاً ببندید. 9- از سلامت و صحت عملکرد سیستم اعلام و اطفای حریق اتوماتیک و دزدگیر اطمینان حاصل نمایید. 10- یکی از مواردی که باعث حریق گردیده اتصال زنگ منازل می باشد که در اثر فشار دادن، این زنگ ها دچار اتصال شده و سپس ایجاد جرقه می نماید و انتقال حرارت جرقه به روزنامه ها و فرش و موکت و مواد قابل اشتعال منازل دچار آتش سوزی شده و در اندک زمانی حریق گسترش پیدا می کند. بنابراین توصیه می شود حتماً برق زنگ منزل را قطع کنید. 11- اگر نمی خواهید از وسایل نقلیه تا مدتی استفاده کنید و آن را در پارکینگ و حیاط منزل پارک کرده اید از بسته بودن درهای آن اطمینان حاصل نموده و مضافاً سیستم برق آن را به طور کامل قطع نمایید.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال
X