هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

هفته نامه پیام ساختمان > زیربنایی و تشکل ها > وزارت راه و شهرسازی 1393/10/22 قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی و مجری ویژه مسکن مهر:

پیمانکارانی که تعلل کنند، جریمه می شوند

امیدواریم تا پایان 94 حدود 90درصد مسکن مهر را به اتمام برسانیم، طی سال‌های گذشته ساخت دو میلیون و 300هزار واحد مسکن مهر شروع‌شده که از این تعداد،ساخت یک‌میلیون و 680 هزار واحد به پایان رسیده است .


پیمانکارانی که تعلل کنند، جریمه می شوند

بیست و دوم دی‌ماه نشست خبری،با عنوان «مسکن مهر» در ساختمان وزارت راه و شهرسازی با حضور خبرنگاران و برخی از مسئولان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد . در این نشست قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی و مجری ویژه مسکن مهر پاسخگوی سؤالات خبرنگاران بود. احمد اصغری مهرآبادی ،در شروع نشست با بیان اینکه امیدواریم تا پایان 94 حدود 90درصد مسکن مهر را به اتمام برسانیم، گفت: طی سال‌های گذشته ساخت دو میلیون و 300هزار واحد مسکن مهر شروع‌شده که از این تعداد،ساخت یک‌میلیون و 680 هزار واحد به پایان رسیده است . در همه استان‌ها برنامه افتتاح داریم قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت : در تمام استان‌ها به‌جز استان بوشهر که حدود 6 هزار و 500واحد مسکونی در هفته گذشته افتتاح شد ، برنامه افتتاح خواهیم داشت .وی با بیان این مطلب که امسال بیشترین وقت را برای فروش اقساطی صرف کردیم،افزود: در این مدت حدود یک‌میلیون و ۳۶۸ هزار دفترچه اقساط برای واحدهای مسکن مهر صادرشده است . مهرآبادی با اشاره به اینکه تاکنون چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان وصول اقساط داشته‌ایم که میانگین ۲۲۰ میلیارد تومان در هر ماه بوده است، اظهار داشت: وصول این اقساط کمک کرده است تا در مدت سه سال تمام پول‌های دریافت شده از بانک مرکزی را دوباره به پروژه‌ها تزریق کرده و آنها را تکمیل کنیم . کیسون و پرند قرارداد جداگانه دارند اصغری مهرآبادی در مورد دلایل افزایش قیمت مسکن مهر گفت: به دلیل مسائلی مانند افزایش قیمت مصالح ساختمانی ،تحریم‌ها ،افزایش حقوق کارگران ، ما دستورالعمل شماره سه (افزایش قیمت ) را صادر کردیم، اما پس از آن هیچ افزایش قیمتی در مسکن مهر نخواهیم داشت. وی با بیان اینکه نوع قراردادهای پروژه‌های کیسون پرند، پردیس متفاوت است، گفت افزایش قیمت مسکن مهر کیسون پرند و پردیس به دلیل تورم سالانه بوده که البته در قرارداد ذکرشده است ،اما در باقی قراردادهای تأمین و تهیه زیرساخت‌ها بر عهده مردم است و این مورد در قیمت نهایی مؤثر بوده است .به‌عنوان‌مثال در پرند ایجاد شبکه‌های آب و فاضلاب ،برق ،حصارکشی (به دلیل ضرورت ) و تغییر نوع مصالح ساختمانی ، باعث افزایش قیمت شده است . پیمانکارانی که تعلل کنند، جریمه می شوند احمد اصغری مهرآبادی با اشاره به اینکه مصوبه‌ای داشتیم که برای تسریع در خدمات زیربنایی، منابعی را از محل فروش املاک و اراضی تأمین کنیم، گفت: پیمانکارانی که به‌طور عمدی در پروژه‌ها تعلل داشته باشند، جریمه خواهند شد و وارد لیست سیاه می‌شوند .متن کامل گزارش را در نشریه 201 بخوانید :

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه