هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

هفته نامه پیام ساختمان > زیربنایی و تشکل ها > انبوه سازان ، پیمانکاران و تعاونی ها 1393/10/15 مدیرکل دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی خبر داد:

پیمانکاران می توانند مجری ساخت باشند

مدیرکل دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی گفت: از روز دوشنبه (امروز، 15 مهر ماه) پیمانکاران می توانند به عنوان مجری و سازنده برای زیربنای هزار متر مربع و بیشتر در شهر تهران فعالیت کنند.


پیمانکاران  می توانند  مجری ساخت باشند

مدیرکل دفتر سازمانهای مهندسی و تشکلهای حرفه ای وزارت راه و شهرسازی گفت: از روز دوشنبه (امروز، 15 مهر ماه) پیمانکاران می توانند به عنوان مجری و سازنده برای زیربنای هزار متر مربع و بیشتر در شهر تهران فعالیت کنند. به گزارش پیام ساختمان منوچهر شیبانی اصل در «همایش بررسی مسائل و چالش های تشخیص صلاحیت، مجریان ذی صلاح، بیمه و مالیات پیمانکاران انجمن استان تهران» با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال 94 نیز در تمامی زیربناهای ساخت و ساز در شهر تهران، پیمانکاران و افراد دارای صلاحیت فعالیت خواهند کرد. وی دو مرحله ای انجام شدن این کار را بنا به خواست سازمان نظام مهندسی استان تهران و به خاطر مسائل نرم افزاری و سخت افرازی عنوان کرد. دکتر شیبانی مشکل ماهوی فعالیت پیمانکاران به عنوان مجری و سازنده را تشخیص و تعیین صلاحیت و ظرفیت اعلام کرد و افزود: تا آخر امسال همه مستندات و بخشنامه ها را عوض و به جای آن مجموعه ای لازم الاجرا به نام شیوه نامه اجرای ساختمان منتشر می کنیم که در آن صلاحیت، ظرفیت، مسئولیت ها، ترتیبات کار و ... با استفاده از تجربیات قبلی آمده است. وی از پیمانکاران خواست با ارائه نظر و پیشنهاد، به رفع اشکالات و تکمیل هر چه بهتر و سریعتر شیوه نامه مذکور کمک کنند. وی با تاکید بر این که موضوع استفاده از مجریان دارای صلاحیت در ساخت و سازها به جد تعقیب خواهد شد گفت: اجرای این امر تنها در شهر تهران کافی نیست و باید بعد از آن در استان تهران و بعد هم در سراسر کشور انجام شود. مدیرکل دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی ضمن انتقاد از ترکیب «مجری ذی صلاح» خواستار استفاده از اصطلاح پیمانکار به جای آن شد و افزود: در عرف هم کسی که ساختمانی را اجرا می کند پیمانکار است و نیازی نیست که ما کلمه مجری را به کار ببریم.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه