هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

هفته نامه پیام ساختمان > زیربنایی و تشکل ها > انبوه سازان ، پیمانکاران و تعاونی ها 1393/09/16 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

اعزام نیروی کار به خارج از کشور

تنها دلیل اعزام نیروی کار به خارج از کشور انگیزه های اقتصادی نیست بلکه انتقال دانش، ایجاد فضای مناسب ارتباطات بین المللی، آینده نگری و برنامه ریزی و نیازسنجی از دیگر دلایل اعزام نیروی کار به خارج از کشور به شمار می روند.


اعزام  نیروی کار به خارج از کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طی یکسال اخیر سه هزار نفر نیروی کار با فرصت شغلی مناسب و چهار هزار و 800 نفر بدون فرصت شغلی مشخص برای کار به دیگر کشورها اعزام شده اند. دکتر علی ربیعی در همایش صدور خدمات فنی و مهندسی و کسب فرصت های اشتغال در بازار بین المللی، با بیان این مطلب افزود: برای ایجاد اشتغال نیاز به اجماع کار همگانی داریم زیرا اشتغال موضوعی فرابخشی است و انجام آن از عهده یک دستگاه خارج است. وی اظهار داشت: نیازمند سرمایه گذاری و تدوین قوانین مناسب برای اعزام نیروی کار هستیم به طوری که باید برای اعزام نیروی کار یک برنامه ریزی مناسب طراحی و تدوین کنیم. وی مساله ایجاد اشتغال را نیازمند اجماع کاری همگان دانست و گفت: اشتغال تنها موضوع یک وزارتخانه نیست بلکه موضوعی فرابخشی است که باید با تامین امنیت سرمایه گذاری، ایجاد فضای امن، حمایت های همه جانبه و بودجه ریزی و برنامه ریزی دقیق و تدبیر انجام شود. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید برای ایجاد اشتغال به همفکری دست یافته ایم، هرچند در سطوح خصوصی و سرمایه گذاری نیاز به اعتماد و همت بلند برای تقویت روحیه کار داریم. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای اعزام هدفمند نیروی کار به خارج از کشور، سازمان فنی و حرفه ای با موضوع دیپلماسی مهارتی با موسسه تورین وضعیت مناسبی از نظر برگزاری آموزش مربی را سامان داده ایم به طوری که در تعدادی از کشور های افریقایی و منطقه، آموزش مربی برای کشورهای همسایه و تبادل تجارب صورت گرفته که این امر گامی بزرگی در کنار اعزام نیروی کار به شمار می رود. دکتر ربیعی اظهار داشت: تبادل تجارب گامی بزرگ در کنار اعزام نیروی کار است و این موضوع زمینه شناخت از نیروهای انسانی داخلی و بین المللی را فراهم می آورد. وی افزود: پس از فرآیند شناسنامه دار کردن نیروی کار بنا داریم امنیت اجتماعی زندگی در ایران تامین شود و نوعی تفاهم به وجود آید که برمبنای آن افراد و خانواده های آنان پس از بازگشت به ایران از خدمات بیمه و بازنشستگی بهره مند شوند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: تنها دلیل اعزام نیروی کار به خارج از کشور انگیزه های اقتصادی نیست بلکه انتقال دانش، ایجاد فضای مناسب ارتباطات بین المللی، آینده نگری و برنامه ریزی و نیازسنجی از دیگر دلایل اعزام نیروی کار به خارج از کشور به شمار می روند. وی با اشاره به همکاری وزارت امور خارجه و سایر بخش های کشور در اعزام نیروی کار به خارج از کشور، گفت: وزارت امورخارجه سایر کشورها را مکلف به استفاده از نیروی ایرانی می کند و در این زمینه مذاکراتی انجام شده و با برنامه ریزی های درست این فرآیند در کاریابی های خصوصی نیز گسترش خواهد یافت. گزارش مشروح همایش صدور خدمات فنی و مهندسی و کسب فرصت های اشتغال در بازار بین المللی را در شماره آتی پیام ساختمان مطالعه نمایید.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه