مهندسان شهرسازی که پروانه اشتغال ندارند | پیام ساختمان
print
1393/08/25 به مناسبت روز جهانی شهرسازی؛

مهندسان شهرسازی که پروانه اشتغال ندارند

معاون امور عمرانی استاندار همدان با تأکید بر نیاز به مهندسان شهرساز به جهت حساسیت کار، گفت: در حال حاضر 100 مهندس شهرساز عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان هستند که برخی از آنان دارای پروانه اشتغال نیستند و این موضوع باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مهندسان شهرسازی که پروانه اشتغال ندارند

معاون امور عمرانی استاندار همدان با تأکید بر نیاز به مهندسان شهرساز به جهت حساسیت کار، گفت: در حال حاضر 100 مهندس شهرساز عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان هستند که برخی از آنان دارای پروانه اشتغال نیستند و این موضوع باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. به گزارش خبرنگار پیام ساختمان مهندس محمودرضا عراقی در سمینار «اخلاق حرفه ای در شهرسازی» با اشاره به اینکه شهرسازی و برنامه ریزی شهری به دلیل رشد جمعیت در سال های اخیر از اهمیت ویژه ای برخوردار شده، افزود: در برخی از شهرها به دلیل متناسب نبودن رشد شهرسازی با رشد جمعیت در حوزه شهری با بحران مواجه شدیم. وی تاکید کرد: نخستین مسئله ای که باید در برنامه ریزی شهری در نظر گرفته شود تعیین یک چشم انداز و حرکت در این راستاست به طوری که به صورت مداوم به ارزیابی مسیر و اصلاح آن در راه رسیدن به هدف پرداخته شود. معاون امور عمرانی استاندار همدان همچنین با تاکید بر توجه به معماری اسلامی ـ ایرانی، گفت: ما ضمن اینکه باید هویت خود را حفظ کنیم باید سرمایه گذاران را نیز در نظر بگیریم، چراکه آنان در جایی سرمایه گذاری می کنند که ارزش افزوده برای آنان ایجاد کند. معاون عمرانی استاندار همدان با تأکید بر اینکه در ایجاد جاذبه برای جوانان و پیوند آن با حفظ آثار تاریخی تضادی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: باید تکنولوژی روز را با مسائل فرهنگی و تاریخی گره زده و بهترین ها را به منصه ظهور برسانیم. عراقی با اشاره به اینکه نباید مسائل مربوط به محیط زیست را از یاد ببریم، گفت: در هر پروژه باید به حفظ محیط زیست و آب توجه کرد، چراکه هیچ چیز مهمتر از آب و هوای پاک نیست. وی با تأکید بر اینکه در هر شهر طرح جامع مصداق یک چشم انداز است، تصریح کرد: طرح تفصیلی به عنوان یک طرح پایین دست، با تفصیل و جزییات بیشتر برای رسیدن به یک شهر مناسب سکونت اشرف مخلوقات، تدوین شده است. عراقی همچنین با اشاره به تصمیمات چالش برانگیز کمیسیون ماده 5 در برخی از شهر ها گفت: در برخی از مناطق، فضای سبز با تغییر کاربری به دلیل سودآوری بیشتر، مورد دست اندازی قرار گرفته است.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال