هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

هفته نامه پیام ساختمان > زیربنایی و تشکل ها > انبوه سازان ، پیمانکاران و تعاونی ها 1393/07/08 رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران:

انجمن نباید وارد کارهای درآمدزا شود.

رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران گفت: برنامه دوره جدید مدیریت انجمن انبوه سازان استان تهران تلاش در جهت احقاق حقوق صنفی اعضای انجمن است و معتقدیم انجمن نباید وارد کارهای اقتصادی و فعالیت های درآمدزا شود.


انجمن نباید وارد کارهای  درآمدزا شود.

رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران گفت: برنامه دوره جدید مدیریت انجمن انبوه سازان استان تهران تلاش در جهت احقاق حقوق صنفی اعضای انجمن است و معتقدیم انجمن نباید وارد کارهای اقتصادی و فعالیت های درآمدزا شود. به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، حسن محتشم با اشاره به این که مدیریت انجمن انبوه سازان در دوره جدید به برنامه هایی که در زمان انتخابات ارائه کرده پای‌بند است گفت: یکی از محورهای برنامه هایی که ما در زمان انتخابات ارائه کردیم این بود که باید تمرکز و فعالیت انجمن بر استیفای حقوق اعضا و صنف باشد؛ بر این اساس انجمن تهران دیگر علاقه ای به کار اقتصادی ندارد. مهندس محتشم در حاشیه نشست خبری «همایش و نمایشگاه تخصصی انبوه سازان مسکن و ساختمان» گفت: ما اعتقاد داریم مطالبه حقوق صنفی اعضا از دستگاه های ذی ربط و تصمیم گیر و نیز تلاش در جهت ارتقا کیفیت ساخت و ساز مهمترین وظیفه ماست. وی تاکید کرد: پیگیری مجدانه منافع مشروع اعضا و نیز مصرف کنندگان و بهره برداران ساختمان و مسکن در این دوره مد نظر قرار دارد. وی با اشاره به این که برای این اهداف با دستگاه های دولتی تعامل خواهیم داشت تا بتوانیم مطالبات صنف را پیگیری می کنیم افزود: انبوه سازان کماکان با مسائلی مثل مشکلات مالیاتی و بیمه در پروژه هایشان درگیرند و مشکلات زیادی دارند و سازمان تامین اجتماعی به وظائف اصلی خودش بعضا نه تنها عمل نمی کند بلکه عدول هم کرده است. مهندس محتشم در خصوص فعالیتهای اقتصادی و درآمدزای پیشین انجمن گفت: در گذشته انجمن به مدیریت شهرک ابریشم در استان البرز وارد شد که این موضوع تعهداتی ایجاد کرد و البته به خاطر برخی مسائل، کار زمان‌بر شد و به درازا کشید. تصمیم گرفتیم از این مسائل فاصله بگیریم و فقط فعالیتهای صنفی کنیم. رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران با اشاره به این که هنوز به دقت محاسبه و مشخص نشده که این فعالیتهای اقتصادی برای انجمن سوداور بوده یا زیان اقتصادی به همراه داشته گفت: بعدا اگر ضرورت داشت نتایج فعالیت های اقتصادی دوره های گذشته اعلام خواهد شد چرا که انجمن تهران موردی برای مخفی کاری ندارد و ضرورتی برای این کار نیز نمی بیند. وی تاکید کرد: حرف ما این است که انجمن نباید اصلا دغدغه سود بردن یا ضرر کردن در فعالیتهای اقتصادی داشته باشد. وی ساخت و سازهای برخی از اعضای انجمن تهران در مسکن مهر پردیس را مربوط به خود آن اعضا دانسته و آن را خارج از شمول فعالیت های اقتصادی انجمن برشمرد. گفتنی است همایش و نمایشگاه تخصصی انبوه سازان مسکن و ساختمان تهران 9 الی 12 دی ماه در هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد. محورهای این همایش شامل معرفی مقالات برتر و نیز معرفی برترین پروژه های انبوه سازی در سه شاخه پروژه های انبوه سازی مسکن در استان تهران، پروژه های لوکس سازی مسکن در استان تهران و پروژه های انبوه سازی مسکن ارزان قیمت ( مسکن مهر) در استان تهران است. متن کامل گفتگوی پیام ساختمان با رئیس انجمن انبوه سازان ساختمان و مسکن استان تهران را در شماره آتی پیام ساختمان بخوانید.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه