print
1393/07/03 دبیر و عضو هیئت‌مدیره انجمن شرکت‌های ساختمانی با بیان اینکه حداقل 3 تا 5 سال از وعده پرداخت مطالبات از سوی دولت می‌گذرد، گفت: با توجه به مبالغ گزافی که بخش خصوصی و پیمانکاران طلبکارند، قادر نخواهند بود در پروژه‌های جدید خصوصی‌سازی مشارکت کنند.

مشارکت پیمانکاران به شرط وصول بدهی

دبیر و عضو هیئت‌مدیره انجمن شرکت‌های ساختمانی با بیان اینکه حداقل 3 تا 5 سال از وعده پرداخت مطالبات از سوی دولت می‌گذرد، گفت: با توجه به مبالغ گزافی که بخش خصوصی و پیمانکاران طلبکارند، قادر نخواهند بود در پروژه‌های جدید خصوصی‌سازی مشارکت کنند.

مشارکت پیمانکاران به شرط وصول بدهی

دبیر و عضو هیئت‌مدیره انجمن شرکت‌های ساختمانی با بیان اینکه حداقل 3 تا 5 سال از وعده پرداخت مطالبات از سوی دولت می‌گذرد، گفت: با توجه به مبالغ گزافی که بخش خصوصی و پیمانکاران طلبکارند، قادر نخواهند بود در پروژه‌های جدید خصوصی‌سازی مشارکت کنند. محمد عطاردیان افزود: سازندگانی که توان بالایی در اجرای پروژه‌ها داشتند و با داشتن مهارت و تجارب کافی پروژه‌ها را با کیفیت بالاتری اجرا کرده و فعال‌تر بودند، به دلیل طلب‌های بیشتر از همه درمانده تر شده‌اند. وی ادامه داد: نکته دوم اینکه علیرغم دستور مقام معظم رهبری در سال 91 مبنی بر پرداخت تمامی بدهی پیمانکاران تا شب عید اما این پرداخت انجام نشد، سال گذشته هم دولت به ما وعده داد تا پایان سال بخشی از بدهی‌ها پرداخت می‌شود، اما بخشی از مطالبات پس از سال جدید پرداخت شد و به‌طورکلی آنچه دولت تاکنون پرداخت کرده 10درصد از کل مطالبات است که بعد از چند ماه از سال به‌صورت تدریجی انجام شد. دبیر و عضو هیئت‌مدیره انجمن شرکت‌های ساختمانی افزود: اکنون نیز در حالی اوراق به‌عنوان شیوه جدید در پرداخت‌ها عنوان‌شده که پیش‌تر هم از این نوع اوراق منتشر شد اما فرد حتی قادر به تبدیل آن به پول نقد در بانک‌ها نبوده و قابل‌خرید نبود. امیدواریم سرنوشت اوراق آتی این‌چنین نبوده و دارای تضمین بانکی باشد تا قبل از سررسید بتوان خریدوفروش کرد. عطاردیان گفت: با توجه به اینکه با احتساب میزان تورم طی چند سال اخیر، به‌عنوان‌مثال طلب 20 میلیارد تومانی معادل حداکثر 5 میلیارد تومان است، دولت چگونه این مبلغ را می‌پردازد، آیا پرداخت بدهی‌ها با احتساب ارزش آن زمان است یا با محاسبه مابه‌التفاوت آن تاکنون یعنی حدود 5 سال به‌طوری‌که پیمانکار ضرر نکند؟ وی با بیان اینکه درهرصورت فکر کردن به نحوه پرداخت بدهی‌ها مایه دلگرمی است، افزود: اگر پیشنهاد چند سال پیش ما را می‌پذیرفتند و یارانه مختصر ماهانه 45 هزار تومان که ماهانه آن حدود 4 هزار میلیارد تومان و سالانه آن نیز حدود 50 هزار میلیارد تومان می‌شود را به پیمانکارانی که حدود 35 هزار میلیارد طلب داشتند می‌پرداختند، اشتغال در کشور رونق می‌گرفت و مردم کار می‌کردند.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه