دولت ساخت و ساز را جدی بگیرد | پیام ساختمان
1393/06/12 عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

دولت ساخت و ساز را جدی بگیرد

دولت فعلی مقداری تنبل تر از دولت قبلی است. مسکن مهر قبلی نقایصی داشت اما به نظرم تا این حد سزاوار انتقاد نیست. اشکال مسکن مهر فقط این بود که دایره شمول را وسیع در نظر گرفت درحالی که این طرح باید آدم های مستحق واقعی را پوشش می داد. به شخصه معتقدم مسکن مهر بهترین طرح بعد از انقلاب تا الآن بوده است. شما کدام طرح سراغ دارید که قیمت مسکن بدون در نظر گرفتن زمین در اختیار مردم قرار بگیرد.

دولت ساخت و ساز را جدی بگیرد

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت ساختمان ما تا چند سال پیش گرفتار سنتی سازی بوده اما در حال حاضر حرف های زیادی در زمینه صنعتی سازی داریم. بهلول حسینی در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان در رابطه با زیرساخت های مسکن مهر اظهار داشت: دولت جدید زیرساخت های مسکن مهر را رها نکرده است و قطعاً برای حل مشکل مردم چاره اندیشی خواهد کرد. اما ای کاش که این کار در بافت های فرسوده که تمام امکانات را دارا می باشند و نیازی به صرف هزینه های زیاد برای تأمین زیرساخت ها ندارد، صورت می گرفت. به طور میانگین، متوسط طبقات در بافت فرسوده 5/1 طبقه است؛ تصور کنید که اگر همین ساختمان ها را تبدیل به حدود 10 طبقه می کردیم چقدر جمعیتت می توانستند در خود جای بدهند. البته منکر برخی مشکلات که به واسطه جمعیت زیاد در شهر به وجود می آید، نیستم اما به هرحال هم دولت و هم مردم راحت تر بودند. دولت جدید هم باید ساخت وساز در بافت فرسوده را در اولویت قرار دهد. وی افزود: به طورکلی دولت فعلی مقداری تنبل تر از دولت قبلی است. مسکن مهر قبلی نقایصی داشت اما به نظرم تا این حد سزاوار انتقاد نیست. اشکال مسکن مهر فقط این بود که دایره شمول را وسیع در نظر گرفت درحالی که این طرح باید آدم های مستحق واقعی را پوشش می داد. به شخصه معتقدم مسکن مهر بهترین طرح بعد از انقلاب تا الآن بوده است. شما کدام طرح سراغ دارید که قیمت مسکن بدون در نظر گرفتن زمین در اختیار مردم قرار بگیرد. حسینی ادامه داد: اگر دولت سریع تر به فکر تولید مسکن نیفتد، قیمت آن روزبه روز بالاتر می رود. به نظرم لازم است دایره مسکن مهر را قدری تنگ تر نموده و این طرح را ادامه دهند. وی در رابطه با کیفیت مسکن مهر گفت: گزارش هایی که در رابطه با کیفیت برخی واحد های مسکن مهر ارائه می شود چندان جای تعجب ندارد، هر جا انبوه سازی انجام شده است، مشکلات این چنینی به وجود آمده و اجتناب ناپذیر است. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان در مورد بودجه عمرانی گفت: بعید می دانم دولت جدید بتواند حتی تا نصف بودجه عمرانی را تخصیص دهد که البته به نظر من این موضوع از بی تدبیری نشئت می گیرد. دولت باید ساخت وساز را جدی بگیرد.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال