همه ایران کارگاه ساختمانی است | پیام ساختمان
1393/05/22

همه ایران کارگاه ساختمانی است

به نظر من همه سرزمین ایران یک کارگاه ساختمانی است و همیشه، در همه جای آن ساخت وساز در حال انجام است؛ لذا با توجه به حجم بسیار بالای ساخت وساز در کل کشور، می بایست مسئولین و متخصصین همواره به فکر بهبود کمی و کیفی آن باشند، بنابراین برگزاری مستمر این گونه نمایشگاه ها نیازاست.

همه ایران کارگاه ساختمانی است

چهاردهمین نمایشگاه صنعت ساختمان یکی از مهم ترین رویدادهای سال در بخش ساختمان است که می تواند تأثیر زیادی بر رشد و توسعه صنعت ساختمان داشته باشد. برگزاری نمایشگاه هایی از این دست از یک سو توان تولیدکنندگان در تولید مصالح ،کالای ساختمانی و فناوری های نوین را به رخ بکشد و از سوی دیگر کمبودها و نیازهای این صنعت را بنمایاند. به مناسبت برگزاری نمایشگاه با دکتر مهدی محمودی معمار واستاد دانشگاه گفتگویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید. نظر شما درباره ضرورت برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان در کشور چیست؟ به نظر من همه سرزمین ایران یک کارگاه ساختمانی است و همیشه، در همه جای آن ساخت وساز در حال انجام است؛ لذا با توجه به حجم بسیار بالای ساخت وساز در کل کشور، می بایست مسئولین و متخصصین همواره به فکر بهبود کمی و کیفی آن باشند، بنابراین برگزاری مستمر این گونه نمایشگاه ها نیازاست. نمایشگاه چه نقشی در محکم تر نمودن پیوند دانشگاه و صنعت می تواند بازی کند؟ تجربه نشان داده است که حضور دانشجویان در نمایشگاه بیشتر از اساتید است و آنها خواهان آشنایی با تکنولوژی های جدید داخلی و خارجی بوده و ارتباط قوی تری را با جامعه حرفه ای برقرار کرده اند. ولی چون می بایست همزمان با این نمایشگاه مباحث علمی و حرفه ای از یک مرجع بالاتر و بی طرف نیز انجام گردد که همان دانشگاه ها هستند، استقبال کم مدرسین و دور ماندن آنها از تکنولوژی های جدید ساختمانی، این گفتگو و هم اندیشی را به وجود نیاورده است. لذا پیوند دانشگاه و صنعت به طور اصولی و کامل انجام نمی گیرد. برگزاری نمایشگاه چه تأثیری بر معماری معاصر می گذارد؟ آیا می تواند تأثیری بر بهبود آن داشته باشد؟ معماری معاصر ما در یک دوران گذار از سنتی به مدرن به سر می برد و با عنایت به ارزش بالای معماری سنتی کشورمان، این دوران گذار بسیار طولانی خواهد بود، ولی اگر زمان آن از حد معمول بگذرد تبدیل به یک عقب ماندگی و یا برعکس شتابزدگی در استفاده از مصالح و تکنولوژی جدید زمانه خود که جهانی است خواهیم شد و نتیجه آن در دو حالت ضربه شدیدی به معماری معاصر ما خواهد داشت. به نظر شما برگزاری نمایشگاه می تواند به صنعتی سازی ساختمان های ما کمک کند؟ حتماً می تواند کمک کند، ولی اگر همزمان با آموزش ها و هم اندیشی های کاربردی و نه تئوری باشد، نتیجه بسیار مطلوب تری خواهد داشت. آیا این نمایشگاه می تواند نشان دهنده پیشرفت در صنعت ساختمان کشورمان باشد؟ بهتر بگوییم، این نمایشگاه نشان دهنده صنعت ساختمان در کشورمان است که در بعضی موارد پیشرفت و در بعضی دیگر پس رفت و در اکثر موارد در جا می زند.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال