هفته نامه پیام ساختمان / ساخت و ساز / اخبار 17:25 1393/5/19


مدیر نظارت و ارزیابی شهر های جدید کشور:

شهرهای جدید غنای خوبی به نمایشگاه بخشید

: این نمایشگاه می تواند در حل مشکل کمبود مسکن موثر باشد

شهرهای جدید  غنای خوبی به نمایشگاه بخشید

اولین نمایشگاه تخصصی شهرهای جدید کشور با حضور مقامات و مسئولین آغاز به کار کرد.

در حاشیه مراسم افتتاحیه این نمایشگاه حبیب الله چاغروندی؛ مدیر عامل سابق شهر جدید پرند و مدیر نظارت و ارزیابی شهر های جدید کشور در گفتگو با پیام ساختمان گفت: این نمایشگاه می تواند در حل مشکل کمبود مسکن موثر باشد .

وی افزود: ماهیت تشکیل شهر های جدید- به لحاظ سرازیر شدن جمعیت -  درکمبود نیاز جامعه به مسکن نهفته است .به عنوان مثال شهرهای جدید پرند  و پردیس با 200هزار واحد مسکونی توانسته نیاز اقشار کم درآمد به مسکن را حل کند .

وی با بیان این مطلب که قیمت اجاره در شهرهای جدید یک چهارم کلانشهر هاست ،گفت: این شهرها در کاهش قیمت مسکن در کلان شهر ها نیز موثر بوده است

چاغزوندی در پاسخ به اینکه بسیار ی از مردم از نبود زیر ساخت ها در شهرهای جدید گلایه دارند ، گفت: مردم نباید انتظار داشته باشند شهر هایی که 300هزار جمعیت دارد در طول یک تا دوسال تکمیل شود چرا که ساخت و ساز  این شهرها نیازمند زمان طولانی هستند.

وی با بیان این مطلب که ما توانایی ارسال خدمات فنی مهندسی به سایر کشورها را داریم،گفت: این کار نیازمند بستر سازی است  اما متاسفانه شرکت های ما آمادگی کافی برای حضور در کشور های همسایه ندارند و دلیل آن را می توان در عدم ایجاد شرایط مناسب سیاسی و اقتصادی با دیگر کشورها دانست .

مدیر نظارت و ارزیابی شهر های جدید کشور گفت: نمایشگاه امسال از نظر وسعت و کیفیت در سطح بالایی قرار دارد و حضور  شهرهای جدید  می تواند غنای خوبی به این نمایشگاه ببخشد .

چاغروندی تاکید کرد:  این نمایشگاه باید در  سطح ملی و بین المللی برگزار شود و اطلاع رسانی خوبی نیز انجام گیرد .

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای خبر/پ

اخبار ویژه
آخرین اخبار
گزیده اخبار