هفته نامه پیام ساختمان / بازارساختمان / بازار مسکن - خرید - فروش 19:0 1393/5/1


محمود شكري، عضو كميسيون اقتصادي مجلس :

صندوق‌های زمین و مسکن تحولی در بازار ایجاد نخواهد کرد

متأسفانه هر طرحی که در ذهن مقامات کشور است در رسانه‌ها بدون در نظر گرفتن منافع نظام و مردم علنی می‌شود

صندوق‌های زمین و مسکن تحولی در بازار ایجاد نخواهد کرد


محمود شكري، عضو كميسيون اقتصادي مجلس نیز در گفتگو با پیام ساختمان گفت: متأسفانه هر طرحی که در ذهن مقامات کشور است در رسانه‌ها بدون در نظر گرفتن منافع نظام و مردم علنی می‌شود .

 نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوعات مربوط به اقتصاد ابتدا باید با کمیسیون اقتصاد در میان گذاشته و بعد علنی شود،گفت:ازآنجاکه نمایندگان جوابگوی خطاها و اشتباهات طرح‌ها هستند باید هر طرحی کارشناسی و مورد بحث قرار گیرد و بعد از سنجش سود و زیان آن علنی شود.

وی در مورد ارائه وام توسط صندوق‌های زمین و مسکن گفت: این طرح تحولی در بازار مسکن ایجاد نخواهد کرد زیرا این میزان وام در شهرهای بزرگ پاسخگوی خرید مسکن  نیست و در شهرستان‌ها نیز باید دید میزان بازپرداخت اقساط متناسب با درآمد مردم باشد.

وی پایداری صندوق‌های پس‌انداز را مهم دانست و گفت: وقتی صحبت از این صندوق‌ها می‌شود بسیاری از کارشناسان پشتوانه موفق این طرح‌ها را در کشورهای پیشرفته می‌دانند درحالی‌که زیرساخت‌های ایران برابر با زیرساخت‌های  اقتصادی و فرهنگی کشورهای توسعه‌یافته نیست. 

 شکری تأکید کرد: نمی‌دانم چرا برای اجرای این‌گونه طرح‌ها مثال‌هایی از کشورهای توسعه‌یافته زده می‌شود در حالی که ایران را باید با کشورهای هم‌سطح بررسی کرد.

انتهای خبر/پ

اخبار ویژه
آخرین اخبار
گزیده اخبار