پیمانکار مجبور است | پیام ساختمان
1393/04/23

پیمانکار مجبور است

وقتی که اسناد مناقصه توزیع می شود آیتم ها به نفع کارفرماست و حقوق قانونی پیمانکاران نادیده گرفته می شود اما ازآنجایی که پیمانکاران همواره به دنبال کار می گردند، به این شرایط اعتراض نمی کنند.

پیمانکار مجبور است

نایب رئیس انجمن صنفی کارفرمایی، پیمانکاران و شرکت های ساختمانی استان تهران گفت: وقتی که اسناد مناقصه توزیع می شود آیتم ها به نفع کارفرماست و حقوق قانونی پیمانکاران نادیده گرفته می شود اما ازآنجایی که پیمانکاران همواره به دنبال کار می گردند، به این شرایط اعتراض نکرده و تنها به شرایط فنی یا خصوصی پیمانکاران اعتراض می کنند. سید باقر زنده دل در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان با بیان این مطلب، افزود: علاوه بر قوانین، تجربه کارفرماها هم روزبه روز بیشتر می شود و هر جا که راه گریزی برای پیمانکاران باشد را می بندند و حتی اگر ماده ای به نفع پیمانکار باشد آن را حذف می کنند. علاوه بر اینکه شرایط عمومی به نفع پیمانکار است، در شرایط خصوصی بندهایی آورده می شود که بندهایی از شرایط عمومی که به نفع پیمانکار است، ساقط می شود. وی ادامه داد: اگر کارفرما طبق قانون می خواهد کاری را بیش از 25 درصد افزایش یا کاهش بدهد، بر طبق شرایط عمومی پیمان باید با پیمانکار توافق کند. اما در شرایط خصوصی پیمان این بند را می گذارند که اگر ما بیش از 25 درصد خواستیم کار اضافه کنیم، پیمانکار چه از نظر زمانی و چه از نظر ریالی حق اعتراض ندارد. زنده دل خاطرنشان کرد: به نظر من سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید به پیمانکاران کمک کند. اشتباهی هم که وجود دارد این است که نماینده پیمانکاران در جلسات این سازمان نیست و نماینده بخش خصوصی را اتاق بازرگانی می دانند. درنتیجه زمان تنظیم اسناد مشکلات ما ر ا حل نمی کنند. به نظر من باید نظر انجمن های پیمانکاری را هم در اصلاح قرارداد و قوانین بپرسند.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی ، جک پارکینگکاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیآجر فشاری ، آجر سوراخ دار ، آجر سفال ، آجر نسوزکفپوش ، پارکت ، لمینت ، دیوارپوش دکوراتیوسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماخانه پیش ساخته ، کانکس ، خانه چوبیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیرنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون ، پردهپارتیشن ، غرفه سازی ، ورق ام دی اف ، ورق اچ دی افشیشه ، بلوک شیشه ای ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستپله پیش ساخته ، نرده استیلمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق ، نورپردازیمبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره چوبی ، آلومینیومیدرب و پنجره آهنی ، حفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان ، جکوزی ، کابین دوش و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سیموکتیراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره ، قفل دیجیتال
X