هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

هفته نامه پیام ساختمان > زیربنایی و تشکل ها > سازمان نظام کاردانی 1393/03/28 در نشست خبری رئیس سازمان نظام مهندسی کشور اعلام شد

کاردان ها از پیکره صنعت ساختمان هستند

رئیس سازمان نظام مهندسی از ضرورت تعامل همه دستگاه های مرتبط با صنعت ساختمان برای تربیت نیروی انسانی دارای مهارت خبر داد.


 کاردان ها از پیکره صنعت ساختمان  هستند

رئیس سازمان نظام مهندسی از ضرورت تعامل همه دستگاه های مرتبط با صنعت ساختمان برای تربیت نیروی انسانی دارای مهارت خبر داد. به گزارش پیام ساختمان، اکبر ترکان در نشست خبری هفدهمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان با تاکید بر این که کاردان های فنی و معماران تجربی بخشی از پیکره نظام صنعت ساختمان کشور هستند و به آنها نیاز داریم گفت: در این صنعت گروه های مختلفی وجود دارند که هر کدام باید کار خودشان را انجام دهند. مهندس ترکان گفت: باید با مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای وزارت کار و همچنین آموزش و پرورش همکاری و تعامل برای تربیت نیروهای کار ماهر داشته باشیم. رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با انتقاد از فارغ التحصیلانی که مدرک مهندسی آنان مانع از فعالیت آنان در سایر زمینه ها می شود،افزود: معلوم نیست فارغ التحصیلان رشته های مهندسی قابلیت حرفه‌ای شدن در حوزه ساخت و ساز را داشته باشند. ترکان افزود: در کشورهای پیشرفته هم حدود 7 درصد از فارغ‌التحصیلان مهندسی، مهندس حرفه‌ای می‌شوند.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه