هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

هفته نامه پیام ساختمان > زیربنایی و تشکل ها > نظام مهندسی ساختمان 1393/03/25 علوی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی :

ثبت الکترونیکی امنیت اطلاعات را تضمین می‌کند

ایده الکترونیکی کردن اسناد به دلیل تهیه نقشه‌های جدید کاداستر برای سازمان جغرافیایی و انطباق آنها با نقشه‌های هوایی سال 44 است که توسط آمریکا ثبت شده است .


ثبت الکترونیکی امنیت اطلاعات را تضمین می‌کند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی - یکشنبه25 خرداد 93- خانه ملت و در ادامه بررسی طرح جامع کاداستر، ماده 7 آن را پس از بحث و تبادل‌نظر به تصویب رساندند.به موجب مصوبه مجلس، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مکلف شد دفاتر موضوع قانون ثبت اسناد و املاک و قانون دفاتر اسناد رسمی و مقررات مرتبط با آنها را به صورت الکترونیک و به نحوی که صحت و تمامیت، اعتبار و انکارناپذیری آن تأمین شده باشد، در زیرمجموعه مرکز داده‌ها، نظام جامع و سامانه‌های مرتبط، ساماندهی و ایجاد کند.همچنین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مکلف شد؛ امکان اتصال دفاتر اسناد اصلی به سامانه‌های مرتبط مذکور و بهره‌برداری از آنها را به نحوی که امکان ثبت برخط –آنلاین- اسناد و معاملات و پاسخ آنی و الکترونیک به استعلامات ثبتی ایجاد شود، فراهم کند. علوی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که طبق تبصره این ماده، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مکلف شده است به سمت الکترونیکی شدن برود ،به پیام ساختمان گفت:دفاتر اسناد رسمی ضمن تهیه نسخه الکترونیک غیرقابل تغییر در دفاتر اسناد، باید اسناد مذکور را بایگانی کنند. علوی ادامه داد: همچنین دفاتر اسناد رسمی مکلف شدند از همه اسنادی که در سامانه الکترونیک سازمان تنظیم می‌شود، نسخه‌ای چاپی با امضای شخص یا اشخاص ذی‌ربط به عنوان پشتیبان تهیه و بایگانی کنند.این نماینده مجلس تاکید کرد : ادارات ثبت اسناد و املاک کشور مکلف شد نسخه چاپ‌شده اسناد کاداستر صادرشده را به عنوان پشتیبان نگهداری کند. وی در پاسخ به این سؤال که در این صورت فعالیت دفاتر اسناد سنتی زیر سؤال نخواهد رفت، گفت: مطمئناً الکترونیکی کردن به تدریج و آرام انجام خواهد شد . ضمن اینکه جهان در حال الکترونیکی شدن است و ایران نباید از این پیشرفت عقب بماند .علوی خاطرنشان کرد : مطمئناً ثبت و بایگانی الکترونیکی امنیت اطلاعات را تضمین می‌کند.

انتهای خبر/پ
گزیده اخبار روزانه